Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Skončil turnaj Grand Prix "A" dospělých - Velká cena Plzně

3.3.2013

PLZEŇ - Ve dnech 1.-3. března 2013 se v Plzni konal další ročník turnaje dospělých - Velká cena Plzně, zařazený do seriálu Grand Prix "A". Pořadatelem turnaje byl Západočeský badmintonový svaz. Baník Most na tomto turnaji zastupovali Jan Machač, Roman Dokládal a Klára Dokládalová. Do turnaje se přihlásilo 64 mužů a 33 žen.

Vzhledem k velkému počtu přihlášených se v pátek 1. března 2013 hrála kvalifikace, kterou museli absolvovat oba naši mužští zástupci. Roman Dokládal ve své kvalifikační skupině dvouhry v prvním kole nestačil na Jana Klimaje (Jiskra Nejdek), 6. nasazeného hráče pro kvalifikaci, se kterým prohrál 16:21 a 17:21 a turnaj pro něj tak ve dvouhře skončil. Jan Machač měl těžkou kvalifikační skupinu. Ve svém úvodním zápase mu los přisoudil nasazenou dvojku kvalifikace, Václava Domina z SKB Český Krumlov, se kterým svedl třísetovou bitvu. Po vyhraném prvním setu (21:17), druhý set ztratil poměrem (18:21) a v rozhodujícím setu se rozhodovalo až v nastavení, kdy náš hráč dokázal svého soupeře přehrát 25:23. Ve finálovém boji o postup do hlavní soutěže se Honza střetl s Adamem Hobzikem (Sokol Radotín Meteor Praha) v dalším třísetovém utkání, ve kterém jakoby okopíroval výsledky z předchozího utkání, ale v opačném sledu. První set vyzněl pro soupeře těsně 23:21, v dalším Honza zvítězil 21:18, ale v posledním už na protihráče nestačil a prohrál 17:21. Klára Dokládalová si v sobotu zahrála rovnou v hlavní soutěži dvouhry, kdy v úvodním kole přehrála Michaelu Brečkayovou (TJ Astra ZM Praha). Po lehkovážně ztraceném prvním setu (9:21) mostecká hráčka zabrala a v další sety vyzněly v její prospěch, i když třetí set byl velmi vyrovnaný a napínavý (21:14, 22:20). Do dalšího kola jí los přisoudil třetí nasazenou hráčku Zuzanu Jeřichovou (Super Stars Most), které vzala úvodní set (19:21), další ale jednoznačně vyzněly pro její soupeřku (21:14, 21:5).

Ve smíšené čtyřhře se představili sourozenci Dokládalovi proti páru z TJ Montas Hradec Králové Lukáš Holub-Zuzana Kocourková. Východočeští hráči jednoznačně severočeské přehráli poměrem 21:11 a 21:5.

Ve čtyřhrách Roman Dokládal společně s Václavem Vodičkou (Hamr Praha) neprošli pátečním sítem kvalifikace, když nejprve sice porazili dvojici Jan Brož-Petr Švimberský (TJ Sokol Doubravka) po setech 21:11 a 21:13, ve finálovém souboji jejich kvalifikační skupiny však byli nad jejich síly Pavel Halsch a Michal Weinbrener (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice), kteří vyhráli 21:9 a 22:20. Jediným sobotním zástupcem Baníku ve čtyřhrách byla Klára Dokládalová, která se spoluhráčkou Valerií Ondráškovou (Super Stars Most) sehrála čistě mostecký souboj s nasazenými dvojkami turnaje Zuzana Jeřichová-Veronika Koldová (Super Stars Most), ve kterém měly navrch nasazené hráčky a zvítězily 21:18 a 21:13.

Vítězi turnaje Grand Prix „A“ v kategorii dospělých se ve dvouhrách stali Petr Jelínek (BC RSC Brno) a Hana Milisová (SKB Český Krumlov), párové disciplíny ovládli Pavel Florián-Ondřej Kopřiva (SKB Český Krumlov/TJ Sokol Dobruška), Eliška Maixnerová-Hana Milisová (TJ Astra ZMZ Praha/SKB Český Krumlov) a smíšenou čtyřhru Vojtěch Šelong-Denisa Šikalová (TJ Orlová-Lutyně/BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou).