Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Bronzový Ondřej Král a Lukáš Pátek na Grand Prix "A" mladších žáků

26.9.2010
 
ondra-a-lukas

MOST - Badmintonový klub TJ Baník Most byl v uplynulém víkendu 25.-26. září 2010 hostitelem prvního republikového turnaje Grand Prix "A", kategorie mladších žáků U13 v nové sezóně. V době rekonstrukce Sportovní haly v Mostě poskytla azyl hala Střední školy technické v Mostě-Velebudicích. Mezi 64 přihlášenými účastníky z 32 oddílů z celé České republiky měl pořádající klub také své zástupce – Ondřeje Krále, Lukáše Pátka, Lucii Borovskou a Lucii Lavičkovou. V silné konkurenci se na medailové pozice dovedli prosadit Ondřej KrálLukášem Pátkem, kteří získali 3. místo ve čtyřhře chlapců.

Ondřej KrálLukášem Pátkem se ke svému doposud největšímu badmintonovému úspěchu dopracovali dramatickým vítězstvím v 1. kole nad dvojicí Hubáček-Ryba (Sokol Radotín Meteor Praha/Astra ZM Praha) po setech 23:25, 21:16 a 21:18. V dalším kole, ve čtvrtfinále, zdolali Josefa Čtvrtečku s Milošem Podolským (Sokol Dobruška/TJ Chemička Ústí nad Labem) také ve třísetovém zápase 21:13, 15:21 a 21:7. V nedělním semifinále proti Janu Somerlíkovi a Michaelu Vašátkovi (Sokol Klimkovice), turnajovým jedničkám neodehráli vůbec špatný zápas, ale převládla zkušenost soupeřů a ti postoupili do finále po setech 21:15 a 21:10. Druhá naše dvojice Lucie Borovská-Lucie Lavičková ve svém prvním utkání přemohli dvojici Dobiášová-Řehořová (Super Stars Most/BaC Kladno) 21:10, 18:21 a 21:12, ale ve čtvrtfinále prohrály s pozdějšími finalistkami Dominikou Budzelovou a Veronikou Srncovou (Sokol Klimkovice/Sokol Židlochovice) po dobrém výkonu 20:22 a 14:21.

Ve dvouhře dosáhl Ondřej Král druhého kola, když v úvodním zvítězil nad Petrem Chalupou z BKV Plzeň 21:15 a 21:9. Dál ho nepustila turnajová dvojka Jan Somerlík po setech 11:21 a 11:21.  Do druhého kola se po vítězství nad Natálií Kocovou (Sokol Vodňany) 21:19 a 21:10 probojovala Lucie Borovská, ale v dalším kole prohrála s Michaelou Zelinkovou (SK Prosek Praha), 4. hráčkou aktuálního republikového žebříčku, 6:21 a 8:21. Lucie Lavičková nestačila v prvním kole na Elišku Novákovou (Astra ZM Praha) po třísetové bitvě 21:19, 18:21 a 15:21, ale částečně to napravila vítězstvím nad Natálií Kocovou v zápase o pořadí.

Ve smíšené čtyřhře si náš pár Ondřej Král-Lucie Lavičková zahráli jen jeden zápas, když se k nim ve třísetovém zápase štěstí obrátilo zády a prohráli v rozhodujícím setu 19:21 nad párem Astry ZM Praha Fiala-Nováková.

Vítězi turnaje Grand Prix "A" v kategorii mladších žáků (U13) se ve dvouhrách stali Jan Louda (Bílá Hora Plzeň) a Kristýna Brunátová (Astra ZM Praha), ve čtyřhrách Petr Beran-Vojtěch Lapáček (Sokol Kremže/Sokol Č. Budějovice) a Kristýna Brunátová-Monika Světničková (Astra ZM Praha/Sokol Židlochovice). Smíšenou čtyřhru ovládli Jan Louda- Kristýna Brunátová (Bílá Hora Plzeň/Astra ZM Praha). 

Celkové umístění našich hráčů na turnaji Grand Prix „A“, kat. U-13 :
 
Příjmení, jméno
dvouhra
Čtyřhra
smíšená čtyřhra
Král Ondřej
9.-16.
3.-4.
 (Pátek L. – B. Most)
17.-32.
 (Lavičková L. – B. Most)
Pátek Lukáš
- - -
3.-4.
 (Král O. – B. Most)
- - -
 ( - - - )
Borovská Lucie
9.-16.
5.-8.
 (Lavičková L. – B. Most)
- - -
 ( - - - )
Lavičková Lucie
17.-24.
5.-8.
 (Borovská L. – B. Most)
17.-32.
 (Král O. – B. Most)

 

 Výsledky turnaje Grand Prix "A", kat. U-13

Velké poděkování Statutárnímu městu Most, které převzalo záštitu nad turnajem a dodalo upomínkové a propagační předměty a firmě COTY za dodání exkluzivních cen nejlepším hráčům a hráčkám turnaje.

Dále veliký dík patří všem žákům a dorostencům klubu, kteří se neúnavně střídali na umpire jako rozhodčí, našim "kantýnským" Janě a Jitce, pomocnici vrchního rozhodčího Michaele a v neposlední řadě všem ostatním členům organizačního výboru - Sváťovi, Jirkovi, Jirkovi, Pavlovi, Romanovi, Pavlovi, Lubošovi, Milanovi, Wernerovi  - za technickou pomoc při zajišťování hladkého průběhu celého turnaje. Slova poděkování a chvály od účastníků turnaje jsou odměnou za naši snahu.

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie U13

 
 

Fotogalerie k článku: