Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Lavina šesti hráčů Baníku směřuje do Českých Budějovic

28.9.2009

MOST – Pokud se podíváme do výsledkové listiny turnaje Grand prix „C“ mladších žáků U-13, který se konal v pondělí 28.9.2009 v mostecké Sportovní hale za pořadatelství Baníku Most, nevidíme v popředí skoro žádné jiné hráče a hráčky než z Baníku Most. Naši hráči ovládli čtyři z pěti disciplín, vklínila se pouze Jana Slatinská, která zvítězila ve dvouhře dívek.

Ve smíšené čtyřhře podle všech očekávání zvítězila dvojice Dokládal-Karochová, ovšem poražení finalisté, opět hráči Baníku, byli překvapivě Matěj Hofman a Karolína Drtíková, kteří se tímto umístěním nominovali na republikový turnaj. Převahu hráčů Baníku v této disciplíně určoval i pár Adam Hofman a Lucie Lavičková, který obsadil bronzovou příčku. Páté místo získal Ondřej Král Lucií Borovskou.

Ve dvouhře chlapců se bezostyšně drala kupředu nasazená jednička Matěj Hofman, který v semifinále narazil na spoluhráče Ondřeje Krále, přes kterého přešel až do finále, kde se podle papírových předpokladů měl sejít se svým bratrem Adamem, ale toho v druhém semifinále poprvé porazil ústecký Martin Tipta. Ale i s ním si Matěj Hofman ve finále poradil po setech 21:15 a 21:16, i když mu ke konci již docházely síly. Adam Hofman v souboji o 3. místo a zároveň o post 1. náhradníka přehrál Ondřeje Krále (15:21, 21:9 a 21:10).

Podobně jako Matěj Hofman ve dvouhře si vedla i Lucie Lavičková, nasazená dvojka, která bez problémů přešla přes Maškovou (Slovan Vesec), Láníkovou (Chemička Ústí) a Andrusovou (Super Stars Most). Pouze s tím rozdílem, že na vrcholu pavouka – ve finále jí v cestě stála Jana Slatinská, ale ani finálová porážka jí nezabrzdila v cestě na republikový turnaj do Českých Budějovic. Na vítězce disciplíny ztroskotala v semifinále i Lucie Borovská a kolo dříve i Karolína Drtíková.

Čtyřhry opět byly doménou hráčů Baníku. Chlapecké finále bylo pouze baníkovskou záležitostí. Zvítězili v něm Roman Dokládal Lukášem Pátkem nad Adamem Hofmanem a Matějem Hofmanem 21:13 a 22:20. Ve čtyřhře se činili i nejmladší hráči turnaje, teprve devítiletí Jan Králíček a Jiří Král, kteří dokázali přejít do druhého kola přes pár Vu Viet Dung-Martin Mráček (SS Most/Vesec) po setech 21:13 a 21:9. Severočeskou nadvládu v této věkové kategorii zpečetila dvojice Petra Karochová-Lucie Lavičková svým finálovým vítězstvím nad teplickými hráčkami Amálií Blovskou a Veronikou Novou 21:9 a 21:3. Do 2. kola se podívaly i Lucie Borovská a Karolína Drtíková, když přehrály dvojici Nováčková-Válová (Slovan Vesec) 21:4 a 21:4.

Díky výborným výsledkům na tomto turnaji pojede na republikový turnaj Grand Prix „A“, který se koná 10.-11. října 2009 v Českých Budějovicích, celkem šest hráčů Baníku Most – Roman Dokládal, Adam Hofman, Matěj Hofman, Petra Karochová, Lucie Lavičková a Karolína Drtíková.

Budeme jim mačkat pěsti, aby v silné konkurenci hráčů z celé republiky uspěli co nejlépe.