Statistika návštěvnosti

Stříbrný Ondřej Král v německém Friedrichshafenu

21.5.2012

vfb-friedrichshafen

FRIEDRICHSHAFEN – Od 18.-20. května 2012 se v jihoněmeckém městečku Friedrichafenu pořádal 45. ročník mládežnického turnaje Bodensee Jugend Badminton. Tohoto turnaje se zúčastnilo české reprezentační družstvo mládeže všech věkových kategorií, jehož součástí byl také hráč Baníku Ondřej Král. Na tomto turnaji hrálo celkem 531 hráčů a hráček ze 138 klubů a 10 zemí.

Premiéru na tomto turnaji si Ondřej Král odbyl více jak výbornou, protože ve čtyřhře chlapců kategorie U-13 společně s Janem Loudou (TJ Bílá Hora Plzeň) získali stříbrné medaile.

Na cestě za tímto úspěchem přehráli v úvodním kole německou dvojici Alexander Gersdorf-Adrian Berisha (SG Schordorf/TSG Salach) 21:6 a 21:10, ve čtvrtfinále zvítězili nad Švýcary Marvinem Paulem a Nikolasem A. Müllerem (Region Zürich) 21:11 a 21:8, semifinále už odehráli v ZF Aréně proti páru Moritz Bußler-Tim Fischer (TSV Lauf/TSV Freistadt) na tři sety s vítězným koncem 21:18, 14:21 a 21:17. Vítězné tažení české dvojice zastavili až ve finále Italové Fabio Caponio-Tonni Zhou (Federazione Italiana), kteří naše hráče porazili v třísetovém dramatu 21:18, 19:21 a 21:17.

Ve dvouhře chlapců hrál Ondřej Král ve skupině „B“ společně s dalšími třemi protihráči – Robinem Gerberem (BC St. Maurice, Švýcarsko), Gasperem Krivecem (BK Mirna, Slovinsko) a Fabianem Schlengou (BSV Eggenstein-Leopoldshafen, Německo). Ondra svou skupinu s přehledem vyhrál, když se soupeři neztratil ani set a postoupil do vyřazovacího pavouka mezi 15 nejlepších hráčů. Tady ale v úvodním kole již nestačil na Itala Tonniho Zhou (Federazione Italiana) a prohrál 17:21 a 12:21. Obsadil tak výborné konečné 9.-15. místo z celkového počtu 60 hráčů přihlášených do této věkové kategorie.