Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Deblový triumf na prestižním turnaji v německém Friedrichshafenu

20.5.2015
 

Ve středu 13. května 2015  jsme já s Ondrou jeli na trénink do Liberce. Kvalita tréninku byla oproti našim rozhodně lepší, a tak bych chtěl poděkovat všem, co se na něm podíleli. V Liberci jsem přespával a další den jsme jeli s panem Vajsejtlem, Radkem Holatou, Ivou Foukalovou a Jirkou Vajsejtlem do německého Friedrichshafenu. Cesta byla dlouhá, ale díky posádce i zábavná. Přespávali jsme v druhé hale kousek od té hrací. Měli to velmi hezky organizované. Snídali jsme v hale a jediné co bych vytknul je, že pouze mně nedali čaj, a tak jsem do zápasů nastoupil velmi oslaben.

Hráli jsme ve skupinách po čtyřech a pořadatelé se snažili dávat hráče stejné národnosti do jiných skupin. Ve skupině jsem měl Slovince Jordana, Němce Peeterse a Švýcara von Rotze. Až na zápas se Švýcarem, ve kterém jsem první set vyhrál 21:19, byl postup ze skupiny poměrně jednoduchý. V předkole pavouka jsem však prohrál s Chorvatem Luka Banem na tři sety.

Dostáváme se nyní do velmi úspěšné části turnaje. Ve čtyřhře jsme s Jirkou Vajsejtlem první a druhý zápas vyhráli jednoduše. A postoupili jsme do osmičky, kde nastal první těžký zápas. S maďarskou dvojicí Papai-Dulcz jsme si poradili 16 a 14 a tento zápas hodnotím velice kladně. Další den jsme hráli semifinále proti Německé dvojici Kehl - Henze.  Ve třetím setu jsme zvítězili 21:19 a ve finále jsme hráli proti švýcarské dvojici Zbinden - Pham, které jsme porazili v obou setech okolo 15 bodů a mohli jsme slavit ZLATO!

Nakonec bych chtěl poděkovat panu Vajsejtlovi za odvoz a Radku Holatovi za koučování.

Autor: J.Král ml.

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie U15

 
 

Fotogalerie k článku:otevřít na rajčeti