Jirka Král na MČR bronzový v singlu a stříbrný v deblu

27.4.2015

Na letošním republikovém šampionátu starších žáků reprezentoval náš klub v Pardubicích  Jiří Král.

Víkendový turnaj vypadal v Jirkově podání jako noc a den.

V sobotu průměrný výkon vedl k vyřazení v mixu v 1. kole, spoluhráčkou byla Adéla Seibertová /TJ Sokol Polabiny Pardubice/. Ve dvouhře byl k Jirkovi los velice milosrdný a i s hrou plnou nevynucených chyb postoupil přes Matěje Ehma /TJ Sokol Polabiny Pardubice/  a Vojtu Seberu /Astra ZM Praha/ do nedělního semifinále. Ani čtyřhra nepřinesla zlepšení  Jirkové Král a Vajsejtl /TJ Slovan Vesec/  se do finále spíše protrápili  než probojovali.

V neděli  se Jirkova hra změnila k nepoznání, nervozita z důležitosti turnaje byla pryč. Sehrál zcela vyrovnané semifinálové  utkání s hradeckým Markem Aubusem, soupeř měl v koncovce 3.setu více štěstí a postoupil do finále po setech 21:19,17:21, 21:19.

Ve finále čtyřhry byli Jirkové favority a vývoj zápasu tomu až do poloviny druhého setu odpovídal. V této části však Jiří Král a Jiří Vajsejtl přenechali iniciativu soupeři.  Marek Aubus s Martinem Sieglem /Sokol Osík/ projevili více vůle po vítězství a získali titul výsledkem 14:21, 21:19, 21:18.

Dvě medaile z MČR jsou pro Jirku velkým úspěchem a odměnou za  přístup k tréninku.

Mistrovství České republiky kategorie U 15 bylo perfektně uspořádáno, celý turnaj proběhl bez sebemenšího "zádrhele"  a ve velmi  přátelské  atmosféře. Badmintonovému klubu TJ Sokol Polabiny Pardubice musíme pogratulovat ke skvělému zvládnutí významné akce. Takto početný a svědomitý realizační tým jim můžeme jen závidět.

Autor: J.Král st.

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie U15

Fotogalerie k článku:otevřít na rajčeti