Badmintonový klub TJ Baník Most

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

MČR U 17 - kompletní sada medailí pro Baník Most z párových disciplín. Zlatý Ondra, stříbrná Lucka a bronzový Jirka

4.12.2015

První z mládežnických republikových šampionátů pořádaly letos poprvé v podzimním termínu Klimkovice.  BK TJ Baník Most velmi úspěšně reprezentovala trojice Ondřej Král, Lucie Borovská a Jiří Král. Každý z nich vybojoval na turnaji umístění na stupních vítězů.

Ondřej vynechal po zranění kotníku z MMJČR v Orlové dvouhru a hrál jen čtyřhru s tím, že chtěli s Matějem Hubáčkem vybojovat titul. To se klukům nakonec podařilo, i když finálový zápas proti Jihočechům Beranovi s Lapáčkem byl velmi vyrovnaný a Matěj s Ondrou vyhráli dramatickou koncovku 3. setu 21:19. Baník Most tak po dlouhých letech opět získal mistrovský titul.

Lucie  hrála všechny disciplíny. Ve dvouhře prohrála opět ve třech setech s Adélou Vackovou, když ve 2. setu nevyužila dva mečboly. Čtyřhru hrála Lucka se Zuzkou Matouškovou z Křemže, holky po slibném začátku prohrály třísetový zápas s dvojicí Vacková, Škarková.  Krásného a zaslouženého úspěchu dosáhla Lucka s Martinem Kuralem /USK Plzeň/. Oba se na turnaj dlouho připravovali, po večerech probíhala komunikace dokonce v angličtině a příprava přinesla své ovoce. Lucka s Martinem se stali vicemistry České republiky, ve finále podlehli páru Lapáček – Švábíková. Do tempa se v tomto zápase dostávali patrně vlivem nervozity pomalu, první set prohráli jasně. Ale druhý set přinesl pěkný bojovný badminton, plný dlouhých výměn, Lucka odvracela útoky soupeřů i vsedě, nakonec však po prohře 23:25 museli Martin s Lucií gratulovat k titulu soupeřům.

Jirka  hrál na turnaji dvouhru a čtyřhru. V singlu vyhrál nad atletickým Středočechem Martinem Štětinou. V osmičce ale dostal lekci od deblového specialisty M. Hubáčka 8:21,8:21. Čtyřhru hrál  Jiří se svým obvyklým parťákem Jiřím Vajsejtlem /TJ Slovan Vesec/.  Jako obvykle byl první zápas plný nervozity, nevynucených chyb. Klukům se však pod laskavým vedením Radka Holaty podařilo vyhrát nad pražskou dvojicí Kulíšek – Palán. V dalších zápasech už byl výkon o poznání lepší, v semifinále Jirky zastavili pozdější mistři republiky Ondra Král s Matějem Hubáčkem

Letošní Mistrovství České republiky je pro BK TJ Baník Most jedním z nejúspěšnějších v historii zejména proto, že se na medailovém zisku podíleli tři hráči.

Autor: J.Král st.

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie U17

Fotogalerie k článku:otevřít na rajčeti