Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Medailový hattrick Ondry Krále Na MČR mladšího dorostu

17.5.2015
 

O víkendu  9.-10. května 2015 se v Hradci Králové konalo Mistrovství České republiky kategorie U 17. Z BK TJ Baník Most si účast na šampionátu vybojovali Lucka Borovská, Terka Kozempelová a bratři Královi.

Ve smíšené čtyřhře hrála Lucka s Martinem Kuralem /USK Plzeň/, porazili silný reprezentační pár Lapáček - Švábíková a obsadili krásné 5. místo. Jirka s Adélou Seibertovou /TJ Sokol Polabiny Pardubice/  podlehli v 1.kole Synovcovi s Typltovou. Bronzovou medaili získal se svou spolužačkou Verčou Dobiášovou /Super Stars Most/ Ondřej. V semifinále prohráli ve třech setech s klimkovickým párem Somerlík - Budzelová.

Dvouhra  - Lucie podlehla ve 2.kole pozdější mistryni ČR Monice Světničkové. Jiří vyhrál také jeden zápas, v osmifinále pak prohrál s Honzou Loudou. Krásný výsledek zaznamenal v singlu Ondřej, zisk stříbrné medaile je jedním z největších singlových úspěchů v historii našeho klubu. A ani finále s Petrem Beranem nebylo jednoznačnou záležitostí pozdějšího šampiona. Finálový zápas se odehrál  ve třech setech - na konci byl úspěšnější turnajově zkušenější Petr Beran.

Ve čtyřhře Terka s Luckou prohrály v 1.kole s pardubickou dvojicí Krpatová, Bártová. Jirka s Jirkou Vajsejtlem /TJ Slovan Vesec/ prohráli v  "šestnáctce" s dvojicí Kural, Vašátko. Medailovou sbírku ze všech disciplín zkompletoval Ondra bronzem z debla, v semifinále nestačili s Jardou Máchalem /TJ Slovan Vesec/ na pozdější šampióny - dvojici Somerlík, Louda.

Ondřejovo zlepšení dokládá správnost nastoleného směru dlouhodobé přípravy, velký podíl mají kromě klubových trenérů i ostatní, kteří se na výkonnostním růstu podílejí - Honza Segeč, Radek Votava, Adam Hobzik  a  nově v této sezóně i Lukáš Kroc a  Martina Fartágová.

Autor: J.Král st.

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie U17

 
 

Fotogalerie k článku:otevřít na rajčeti