Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Jirka Král o Hungarian Junior 2017

16.2.2017

V pondělí 6.2. jsem odjel do Českého Krumlova, kde jsem se zúčastnil tří tréninků pod vedením Radka Votavy. Ve středu ráno jsem společně s Bárou Hadáčkovou, Tomášem Švejdou, Petrem Beranem, Ondřejem Králem (všichni Č Krumlov), Janem Janoštíkem (Budějovice),  Jiřím Vajsejtlem (Slovan Vesec) a trenérem Tomaszem Mendrekem vyrazil na dlouhou cestu do maďarské Pécsi.

Na turnaji jsem startoval ve dvouhře a ve čtyřhře s Jirkou Vajsejtlem. Je třeba zmínit, že na tomto turnaji se testoval nový systém na tři vítězné sety do jedenácti bodů.

První zápas jsem hrál ve čtvrtek ve tři hodiny proti Kilianovi Meusbergerovi z Rakouska. Hned od začátku jsem byl aktivnější a držel jsem si útočnou hru v podstatě celý zápas. Soupeře jsem poměrně rychle donutil k chybě a díky tomu jsem zvítězil ve čtyřech setech 11:8, 10:12, 13:11, 11:9.

V pátek mne čekal sedmý nasazený Maďar Balasz Szenjai. Ze začátku jsem nevěděl jak se prosadit proti jeho klidnému a jistému výkonu. Postupně jsem zvyšoval tlak a snažil se protihráče dostávat do složitých pozic rychlou hrou. Přestože jsem se většinu výměn držel v útoku, nedokázal jsem získat ani set.

Ve čtyřhře nám do prvního kola nedorazili soupeři, takže jsme hráli až večer o postup do čtvrtfinále proti dvojici Lukic/Milic ze Srbska. Zápas jsme bohužel prohráli, ale od vítězství rozhodně nebylo daleko. V pátém setu jsme prohráli až v nastavení a to 10:12.

Své výkony na tomto turnaji hodnotím rozhodně kladně, ale je mnoho věcí, které musím vypilovat, abych se prosazoval výš.

Ondra Král zvítězil ve dvouhře a společně s Matějem Hubačkem ve čtyřhře, Bára Hadáčková s Petrem Beranem ve smíšené čtyřhře vybojovali třetí místo. Všem gratuluji a Petrovi přeji brzké uzdravení.

Na závěr bych chtěl poděkovat panu Mendrekovi za koučování a odvoz, panu Votavovi za tréninky a zajištění všeho ohledně turnaje.