Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Swiss Junior open 2015 Ženeva

27.9.2015
 

V termínu 23.-26.9. 2015 reprezentovali bratři Králové baníkovský badminton ve švýcarské Ženevě. Ondřej byl na turnaj nominován  v rámci české juniorské reprezentace a hrál v kategorii U 19. Jirka doplnil veseckou skupinu a účastnil se turnaj v kategorii U 17.

Turnaj se konal v rozsáhlém sportovním komplexu, kde nechyběla dvě obrovské sportovní haly, velodrom,  zimní stadion klubu Servette Ženeva, plavecký bazén a mnoho dalších krytých sportovišť.

Ondra v hlavním turnaji  Swiss Junior Open vyhrál 1.kolo nad Švýcarem Jonasem Schwarzem. Ve 2.kole narazilo na kolegu z  české reprezentace Petra Berana  a v pěkném zápase bohužel podlehl 19:21, 21:15, 18:21.

Čtyřhru hrál Ondřej  s Matějem Hubáčkem, kluci v 1.kole po vyrovnaném boji prohráli 20:22, 17:21 s německou dvojicí Wang, Gerberich.

 

V kategorii U 17 se začínalo ve skupinách, Jirkovi se první zápas nepovedl, prohrál se Slovákem Krupou.  Ve druhém zápase podal bojovnější výkon, i tak nestačil na Švýcara Muellera.

V deblu postoupil pár Jiří Král - Jiří Vajsejtl /Slovan Vesec/ do 2.kola díky skreči soupeřů. Jirkové tak druhý turnajový den vůbec nehráli. V sobotu  odpoledne nastoupili proti o hlavu větším Francouzům,  páru Adam - Corvee,   a než se stačili rozkoukat odjížděli jsme po prohře 7:21, 8:21 domů.

Přestože nikdo z kluků neudělal výraznější díru do světa, porovnání vlastní výkonnosti s evropskými soupeři je určitě prospěšné.

Autor: J.Král st.

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie U19

 
 

Fotogalerie k článku:otevřít na rajčeti