Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Z Victor Junior Cup 2010 v Berlíně hráči přivezli deset medailových pozic

7.4.2010
 
victor-zajic
BERLÍN - Na dvě celková vítězství, čtyři stříbra a čtyři bronzy v různých kategoriích a disciplínách dosáhla desetičlenná výprava na dalším ročníku Victor Junior Cup 2010 v Berlíně, který se konal ve dnech 2.-4. dubna 2010. Tento ročník se tak stal druhým nejúspěšnějším co do počtu umístění do 3. místa. Zároveň získal 7. příčku v soutěži bodování za umístění mezi 67 přihlášenými týmy.
 
Do Berlína hráči vyrazili ve čtvrtek odpoledne ve třech autech, tedy o den dříve než samotný turnaj začínal.Pátek dopoledne bylo ještě volno, mixy začínaly až po obědě a tak se mostecká výprava vydala do berlínských ulic a užít si sluníčka. Odpoledne již začínaly v Max-Schmeling-Halle smíšené čtyřhry. Na 25 kurtech se tady sešlo celkem 397 hráčů a hráček z Polska, Dánska, Norska, Česka a Německa a začalo třídenní zápolení ve všech disciplínách.
 
V nejmladší kategorii, kterou Baník Most na turnaji obsadil – U13 – se představila trojice hráče a hráček, z nichž nejúspěšněji si vedl Roman Dokládal ve dvouhře, kde suverénně postoupil ze skupiny a postupně prošel pavoukem až do finále, kde se střetl se svým parťákem ze čtyřhry Ondřejem Klimešem (TJ Slovan Vesec). Ondra ale byl nad jeho síly, a tak se musel spokojit s 2. místem v celkové konkurenci 15 hráčů. Spolu ve čtyřhře postoupili jako druzí ze skupiny a stejně skončili i celkově v disciplíně. V mixu s Petrou Karochovou prohráli v semifinále s dvojicí Klimeš-Lajdová (Vesec/Astra Praha), ale v boji o 3. místo zvítězili 2:1 na sety na německou dvojicí Hannes Kämmer-Laura Surauf (Lok Staßfurt, SA). Petře Karochové se ve dvouhře vůbec nedařilo, když prohrála všechny 4 zápasy ve skupině. Lucie Lavičková ve dvouhře po prohraném čtvrtfinále s Dominikou Mroz (MMKS Kedzierzyn-Kozle, Polsko) 1:2. Ve smíšené čtyřhře mezi 15 páry spolu s Cristianem Savinem z Benátek n. Jizerou obsadila výborné 3. místo, když porazili pár David Hrdlička-Johanna Schmitt (TJ Chemička Ústí n.L./TSV Dresden, Sachsen). Svůj nejlepší výsledek získala ve čtyřhře dívek, když s libereckou spoluhráčkou Janou Slatinskou celkově zvítězila v konkurenci 12 párů. Ve finále děvčata porazila Jana Eisholdt- Johanna Schmitt (TSV Dresden, Sachsen) 21:17 a 21:17.
 
V kategorii starších žáků - U15 – byla pouze jedna zástupkyně. Evě Volmutové se však příliš nedařilo. Sice ve dvouhře postoupila ze skupiny,ale v osmifinále nestačila na ústeckou Marii Militkou ve dvou setech a obsadila 5. příčku. Spolu s Petrou Karochovou ve čtyřhře podlehly ve skupině dvojicím Marie Militká-Pavlína Matysová (TJ Chemička Ústi n.L.) i Michaela Blicher-Sofie Villumsen (Lyngby Badminton Klub, Dánsko). Ve smíšené čtyřhře si zahrála pouze jeden zápas, když její partner Oliver Markussen z dánského Herlev/Hjorten Badminton se zranil a musel odstoupit.
 
Nejpočetnější zastoupení bylo v kategorii U17. Nejlepších výsledků tady dosáhl pár Pavel Krška-Kateřina Srpová, který dokázal obhájit vítězství z loňského ročníku, ovšem o věkovou kategorii níže. Ve finále zvítězili nad párem Jan Dupák-Zuzana Hlavatá (Ústí/Vesec) 2:1 na sety. Další výborné výsledky zaznamenaly dívky ve dvouhře, když Klára Dokládalová skončila na druhém a Veronika Doušová na třetím místě. Obě své skupiny vyhrály bez porážky. Cenný výsledek uhrála dvojici Veronika Doušová-Lucie Pilařová ve čtyřhře dívek, když po semifinálové prohře nad Dánkami Marie-Luise Ulrych-Amanda Boertfeldt (Lyngby Badminton Klub) se v souboji o 3. místo střetly s dalšími Dánkami, tentokrát z konkurenčního klubu Herlev/Hjorten - Sofií Brondum a Laurou Petersen a zvítězily ve třetím setu 21:15. Pár Veronika Doušová-Martin Šída (Baník Most/Liberec) obsadil mezi 22 přihlášenými páry výborné 4. místo. Stříbrnou pozici vybojovala dvojice Kateřina Srpová-Martina Ottová ve čtyřhře dívek „B“, když bez porážky prošly svou skupinou, přemožitelky našly až ve finále, kde nad jejich síly byly dívky z Vesce Zuzana Hlavatá a Lucie Dlouhá.
 
V nejstarší kategorii U19/22 se příliš nedařil Herbertu Seifertovi. Sice v každé disciplíně postoupil ze skupiny, ale v párových disciplínách obsadil se svými parťáky – Pavlem Krškou a Klárou Dokládalovou shodně pátá místa a ve dvouhře 4. místo. Nevedlo se ani Michaele Srpové, která zvítězila pouze v jediném zápase (mix s ústeckým Tomášem Veselým), proto výsledek nestačil na postup ze skupiny v žádné disciplíně.
 
   Hráči podle úspěšnosti na turnaji Victor Junior Cup 2010 v Berlíně :
1.      SRPOVÁ Kateřina         
2.      LAVIČKOVÁ Lucie        
3.      KRŠKA Pavel              
4.      DOKLÁDAL Roman           
5.      DOUŠOVÁ Veronika
6.      DOKLÁDALOVÁ Klára  
7.      SEIFERT Herbert
8.      KAROCHOVÁ Petra
9.      VOLMUTOVÁ Eva     
10. SRPOVÁ Michaela

 

Celkové výsledky našich hráčů na turnaji

Podrobné výsledky celého turnaje na www.svbb-badminton2.de

Rekapitulace turnaje
 
Postupně jsou přidávány fotografie z Berlína, je jich přes 200, mějte strpení...

Kategorie: Jednotlivci - Ostatní info

 
 

Fotogalerie k článku: