Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Financováno z dotace posktynuté statutárním městem Most

Statistika návštěvnosti

Bronzový Falco Cup v Liberci

1.6.2013
 
falco-cup,-1

LIBEREC – O víkendu 1.-2. 6. 2013 se v Liberci konal 21. ročník turnaje regionálních výběrů smíšených družstev kategorie starších žáků U-15 Falco Cup 2013.Severní Čechy obhajovaly prvenství z loňského roku. V tomto týmu se turnaje zúčastnili Ondřej Král (BK TJ Baník Most), Jaroslav Máchal (TJ Slovan Vesec), Lucie Paurová a Veronika Dobiášová (obě Super Stars Most).

V sobotu se severočeský výběr utkal v základní skupině s družstvem Jiskra Nejdek, nad kterým vyhrál jednoznačně 5:0. Další zápas proti Východním Čechám skončil těsnou výhrou našeho týmu 3:2. Výběr Slovanu Vesec porazili naši opět bez ztráty utkání 5:0. Poslední utkání proti favoritům turnaje výběru Praha I skončilo i přes bojovnost severočeských hráčů prohrou 0:3. Bylo z toho nakonec 2. místo ve skupině a v neděli nám tento výsledek zajistil boj o 3. místo proti Jižní Moravě.

V neděli byl prvním zápasem singl chlapců, Ondra Král bojoval proti Jiřímu Burešovi jako lev, ale na vítězství to nestačilo. První bod pro severočeský výběr získala Verča Dobiášová, která porazila Veroniku Srncovou 2:0. Chlapeckou čtyřhru překvapivě snadno vyhrála dvojice Jára Máchal–Ondra Král, kluci porazili Jiřího Bureše s Petrem Golou. Dívčí čtyřhra nevyšla podle předpokladů trenérů a Lucka Paurová s Verčou Dobiášovou podlehly dvojici Veronika Srncová–Adéla Švecová 0:2 na sety. A tak musela rozhodnout smíšená čtyřhra, Lucka Paurová s Járou Máchalem podali zodpovědný soustředěný výkon a zaslouženě vyhráli.

Družstvo Severních Čech tak získalo 3.místo, sice prvenství svých předchůdců neobhájilo, ale ve stejném složení může hrát i příští rok a to budou šance na úspěch ještě větší. 

Konečné pořadí 21. ročníku Falco Cup: 
 
  1. Výběr Prahy I.
  2. Jižní Čechy
  3. Severní Čechy
  4. Jižní Morava
  5. Výběr Prahy II.
  6. Východní Čechy
  7. Západní Čechy
  8. TJ Slovan Vesec
  9. TJ Sokol Dobruška
  10. Jiskra Nejdek 
Kompletní výsledky
 
Autor článku: Jiří Král st.

Kategorie: Družstva - Žáci

 
 

Fotogalerie k článku: