Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Financováno z dotace posktynuté statutárním městem Most

Statistika návštěvnosti

Žáci Baníku Most druzí na Mistrovství ČR družstev žáků

20.5.2013
 
druzstvo-2013

ČESKÝ KRUMLOV – O víkendu 18.-19. května 2013 se do Českého Krumlova sjeli vítězové oblastních přeborů družstev žáků, aby se utkali o titul mistra České republiky pro sezónu 2012/2013. BK TJ Baník Most se mistrovství zúčastnil ve složení Lucie Lavičková, Lucie Borovská, Terezie Kozempelová, Ondřej Král, Jiří Král a Martin Kural (na hostování z USK Plzeň).

Naše družstvo bylo druhé nasazené a los mu přiřadil do skupiny „B“  TJ Sokol Polabiny Pardubice, BK 73 DELTACAR spedition Benátky n. J. a Sokol Židlochovice.

V prvním zápas nás čekal Sokol Židlochovice, bylo z toho povinné vítězství 6:1. Vyrovnaný zápas s vítězným koncem zde odehrál pár Martin Kural-Lucka Borovská proti Petru Golovi a Veronice Srncové. Naše dvojice se zde sehrála a v dalších zápasech v mixu získala klíčové body.

Druhé utkání proti TJ Sokol Polabiny Pardubice bylo soubojem našich lepších kluků proti pardubickým lepším holkám. Rozhodujícím zápasem měla být smíšená čtyřhra a to se potvrdilo. Martin s Luckou Borovskou prohráli proti deblově hrající dvojici Martin Bednář-Michaela Fuchsová. Další zápasy podle očekávání naši kluci vyhráli a dívky prohrály a s postupem ze skupiny to po prohře 3:4 vypadalo pro Baník bledě.

Zápas proti Benátkám nad Jizerou jsme vyhráli překvapivě velkým rozdílem 6:1. V tomto utkání naše holky nezaváhaly, obě Lucky a Terka byly ve všech zápasech „stoprocentní“. Díky tomuto výsledku nakonec Baník  Most postoupil ze základní skupiny z 1. místa.

V neděli nás čekal semifinálový zápas proti domácímu SKB Český Krumlov. SLubošem Trubačem a Frantou Kuralem jsme dlouho přemýšleli o sestavě a nakonec jsme naplánovali vítězství v mixu a třech singlech. Soupeř smíšenou čtyřhru obětoval ve prospěch  silných čtyřher  a tak jsme hned od začátku vedli 1:0. Následovali dva infarktové zápasy chlapeckých dvouher, Ondra vyhrál nad šikovným Markem Jakešem ve třísetovém zápase a stejným způsobem přidal třetí bod Martin, soupeřem mu byl levoruký Nicola Siviglia. Vedli jsme 3:0 a stačil jediný bod k stříbrné medaili. Naše holky se sice velmi snažily, ale vítězství nezískala ani Lucka Lavičková proti Daniele Jakešové ani Lucka Borovská proti Tereze Markovcové. Čtyřhra dívek skončila celkem rychle výhrou hráček Krumlova a tak jedinou šancí bylo uspět v deblu chlapců. Sourozenecká dvojice Ondra Jirkou hrála proti sehranému páru Jakeš–Siviglia, zápas byl velmi vyrovnaný a v koncovkách měli pevnější nervy a více štěstí naši hráči. Výhra 4:3 znamenala jistotu medaile a postup do finále.

Ve finále nás čekal velký favorit turnaje TJ Sokol Klimkovice. V jejich kádru byla mistryně republiky kategorie U 17 Dominika Budzelová, mistryně republiky kategorie U 15 a U 13 Tereza Švábíková, mistr republiky kategorie U 15 Jan Louda. I ve finále se ukázalo, že tito hráči jsou o krok před všemi soupeři. I když Ondra i Martin odehráli pěkné zápasy ve dvouhrách, náš tým prohrál jednoznačně 0:4. Klimkovickým hráčům i trenérům patří velká gratulace, vítězství si zasloužili už loni, ale plány jim zkřížila zranění klíčových hráčů. 

Stříbrná medaile z mistrovství republiky žákovských družstev je pro náš klub nejlepším výsledkem v mládežnických soutěžích v historii. Podařilo se nám letos předstihnout tradiční kluby, kde se práci s mládeží věnují na profesionální úrovni.

Chtěl bych touto cestou poděkovat hráčům, rodičům i všem trenérům BK TJ Baník Most. Bez nadšení a zápalu pro badminton bychom nikdy tohoto úspěchu nemohli dosáhnout.

Konečné pořadí Mistrovství ČR smíšených družstev žáků: 
 
  1. TJ Sokol Klimkovice
  2. BK TJ Baník Most
  3. SKB Český Krumlov
  4. BK 73 DELTACAR spedition Benátky n. J.
  5. Astra ZM Praha
  6. TJ Sokol Polabiny Pardubice
  7. Sokol Židlochovice
  8. Jiskra Nejdek
Kompletní výsledky
 
Autor článku: Jiří Král st.

Kategorie: Družstva - Žáci

 
 

Fotogalerie k článku: