Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

21. ročník Thun Cup v Nejdku

13.5.2012

NEJDEK – V sobotu 12. května 2012 pořádal oddíl Jiskra Nejdek již 21. ročník Thun Cup, zařazeného jako turnaj Grand Prix „C“ v kategorii dospělých. Tohoto turnaje se z našeho klubu zúčastnil Jan Machač, Martin Král a Klára Dokládalová. Celkem se tohoto turnaje zúčastnilo 30 mužů a 17 žen z 12 českých a 3 německých klubů. Naši hráči vybojovali třikrát semifinálovou účast, nejlepší výkon předvedl Jan Machač ve dvouhře mužů.

V singlu mužů měl Jan Machač v 1. kole volno, v dalším nastoupil proti výbornému junioru Filipu Budzelovi (Sokol Klimkovice), se kterým vydřel výhru až ve třetím setu 21:16. V osmifinále zvítězil s o deset let starším Lukášem Kozojedem (BVK Plzeň) poměrně lehce po setech 21:16 a 21:7 a probojoval se tak do semifinále, kde si zahrál se sedmým hráčem Lukáš Kurzem (TJ Astra Praha-Zahradní Město). V zápase mu byl Honza rovnocenným soupeřem, dokonce na svého soupeře uhrál druhý set v poměru 22:20 ale rozhodující set vyzněl pro Lukáše Kurze, stejně jako později celá disciplína. Musíme však ocenit Honzovo sympatický a nebojácný výkon. Martin Král narazil v 1. kole na kladenského Filipa Týce a podlehl mu ve dvou setech 15:21 a 13:21. Klára Dokládalová v úvodním zápase vyhrála nad Zuzanou Broklovou (Spoje Praha) 21:6 a 21:4, v dalším kole vydřela vítězství nad Kateřinou Chmelíčkovou (BVK Plzeň), v rozhodujícím setu 21:17. V semifinále dlouho vzdorovala plzeňské Nikol Fridrichové, ale nakonec se štěstí přiklonilo k její soupeřce, která ve 3. setu zvítězila 21:19.

Ve čtyřhře mužů si naše dvojice Martin Král-Jan Machač zahrála se soupeři z německého Annabergu Uwe Walther-Denis Schindler a zvítězila 21:18 a 21:13. Další postup pavoukem jim ale v následujícím kole zarazili kladenští hráči Daniel Skrčený s Filipem Týcem, kteří naše hráče porazili 21:17 a 21:19. Při nízkém počtu přihlášených žen se Klára Dokládalová se spoluhráčkou Zuzanou Broklovou po vítězství nad Sandy Baier a Isabel Gebhardt (BV Annaberg/FC Erzgebirge Aue) ocitla rovnou v semifinále, kde ale podlehly dvojici Nikol Fridrichová-Marcela Nesvedová (USK Plzeň/Jiskra Nejdek) 6:21 a 12:21.

Zastoupení jsme měli i ve smíšené čtyřhře, kdy pár Martin Král-Klára Dokládalová v 1. kole se štěstím zvítězil nad dvojicí Michal Böhm-Soňa Königsmarková (USK Plzeň/TJ Bílá Hora Plzeň) 21:16, 21:23, 23:21. V dalším kole kole už nestačili na sourozenecké duo Lukáš a Dominika Kurzovi a podlehli 17:21 a 16:21.

Vítězi 21. ročníku Thun Cup se ve dvouhrách stali: Lukáš Kurz (TJ Astra Praha-Zahradní Město) a Marcela Nesvedová (Jiskra Nejdek), ve čtyřhrách dominovali Lukáš Kurz-Přemysl Voráč (TJ Astra Praha-Zahradní Město/USK Plzeň) a Miroslava Růžičková-Dominika Kurzová (Jiskra Nejdek/TJ Astra Praha-Zahradní Město), ve smíšené čtyřhře Lukáš Kurz-Dominika Kurzová (TJ Astra Praha-Zahradní Město).