Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Dospělácká Grand Prix „C“ v Mostě

26.11.2012
 

MOST - V sobotu 24. listopadu 2012 pořádal Super Stars Most turnaj Grand Prix „C“ kategorie Dospělých, kterého se mezi 23 přihlášenými muži a 16 ženami zúčastnilo šest baníkovců – Jan Machač, Martin Král, Pavel Svoboda, Herbert Seifert, Veronika Doušová a Klára Dokládalová.

Nejvyššího umístění našich hráčů dosáhl Jan Machač v dvouhře, když se přes domácího Michaela Jareše, Ladislava Orose z Proboštova a Jiřího Loudu z USK Plzeň probojoval do finále, kde mu byl soupeřem Mirko Šída (VSK Slavia TU Liberec). Sehrál s ním vyrovnanou partii, ale v koncovce každého setu měl navrch libereckých hráč a tak po setech 18:21, 17:21 se Jan Machač musel spokojit s druhou příčkou. Pavel Svoboda otočil svůj zápas po prohraném 1. setu (15:21) proti Jakubovi Motejlovi (21:13, 22:20), v dalším kole ale nestačil na proboštovského Lukáše Nevečeřala po setech 20:22, 16:21. Naši další hráči prohráli vždy své úvodní utkání. Martinu Královi moc nepřál los a ve druhém kole prohrál s prvním nasazeným Bedřichem Valentou (Super Stars Most) a Herbert Seifert s proboštovským Ladislavem Orosem.

Veronika Doušová ve dvouhře žen vyhrála v 1. kole nad Kateřinou Salačovou a v dalším kole jí čekala další hráčka Super Stars Most, první nasazená a 10. hráčka českého žebříčku, Zuzana Jeřichová, se kterou naše hráčka sehrála vyrovnaný zápas. Výbornou hrou soupeřce vzala druhý set (22:20) a ve třetím bojovala o co nejlepší výsledek, ale čtyři míšky jí dělily od vítězství. Klára Dokládalová v úvodu zdolala Valerii Ondráškovou (Super Stars Most) po setech 21:18 a 21:18, ve druhém kole alu už nestačila na Marcelu Nesvedovou z TJ Jiskra Nejdek (15:21, 16:21).

V párových disciplínách se nejlépe dařilo Herbertu Seifertovi s ústeckým spoluhráčem Janem Dupákem a Veronice Doušové s Terezou Cinkovou z Proboštova. Obě dvojice si zahrály semifinále čtyřher, ale dál je jejich soupeři nepustili. Další dvojice s baníkovskou účastí ukončily své působení v úvodním kole – Jan Machač-Bedřich Valenta (Super Stars Most), Klára Dokládalová-Anna Fričová (TJ Proboštov) a také Martin Král-Pavel Svoboda.

Ve smíšené čtyřhře se dvojice Martin Král-Veronika Doušová probojovali přes Štěpána Kroce a Valerii Ondráškovou do druhého kola, kde na ně čekali přemožitelé Mirko Šídy a Kláry Dokládalové z prvního kola – Bedřich Valenta-Veronika Koldová. Ti byli nad síly našeho páru a po setech 21:15 a 21:12 postoupili do další fáze turnaje.

Celkové umístění našich hráčů na turnaji GP „C“, kat. Dospělí: 

Příjmení, jméno
dvouhra
čtyřhra
smíšená čtyřhra
Machač Jan
2.
5.-8.
(Valenta B. – SS Most)
- - -
( - - - )
Král Martin
9.-16.
5.-8.
(Svoboda P. – B. Most)
5.-8.
 (Doušová V. – B. Most)
Svoboda Pavel
9.-16.
5.-8.
(Král M. – B. Most)
- - -
( - - - )
Seifert Herbert
17.-32.
3.-4.
(Dupák J. – Ústí n. L.)
- - -
( - - - )
Doušová Veronika
9.-12.
3.-4.
(Cinková T. – Proboštov)
5.-8.
 (Král M. – B. Most)
Dokládalová Klára
9.-12.
5.-8.
(Fričová A. – Proboštov)
9.-16.
 (Šída M. – Liberec)

Celkové výsledky turnaje GP „C“, kat. Dospělí

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie Dospělí