Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Grand Prix „A“ dospělých – Memoriál Petra Sima v Liberci

22.4.2012

LIBEREC – Páteční kvalifikací byl zahájen další, v pořadí již 18. ročník, Memoriálu Petra Sima, vedený jako turnaj Grand Prix „A“ v kategorii dospělých. Na turnaj se přihlásila pětice hráčů a hráček Baníku Most – Martin Král, Jan Machač, Herbert Seifert, Klára Dokládalová a Veronika Doušová. Ve svém účinkování si tak mohli připsat trojnásobnou osmifinálovou účast, více jim jejich soupeři nedovolili. I tak lze tento turnaj považovat za úspěšný.

Páteční kvalifikací musel projít ve dvouhře mužů Martin Král a Herbert Seifert. Ostatní měli díky benevolentnějším podmínkám zajištěnu účast v hlavní soutěži. Bohužel oba kvalifikanti se nakonec do hlavní soutěže neprobojovali, i když Martinu Královi scházel jen krůček k postupu, když skončil ve své skupině na druhém místě. Kvalifikací také neprošly dvojice Martin Král-Klára Dokládalová a Martin Král-Herbert Seifert.

Ve dvouhrách se nejvýše probojovala Veronika Doušová, která v úvodu překvapivě pro ní porazila Michaelu Myšákovou (Astra Praha-Zahradní Město) po setech 17:21, 21:9 a 21:18, ale v dalším kole byla nad její síly turnajová dvojka Kateřina Tomalová (Sokol Klimkovice). Klára Dokládalová prohrála v úvodním kole po boji s Veronikou Koldovou (Super Stars Most) 16:21 a 18:21. Kláru napodobil i Jan Machač, který také neprošel prvním kolem, když prohrál s Martinem Nevečeřalem (TJ Proboštov) po třech setech 17:21, 21:14 a 14:21.

Ve čtyřhře mužů narychlo složený pár Jan Machač-Jan Port (TJ Proboštov) dokázal zvítězit v úvodním kole nad Petrem Mazúrem a Matějem Milým (SK Prosek Praha/SK Badminton Přerov) 21:17 a 21:13. V dalším kole je los svedl s nasazenými dvojkami turnaje a pozdějšími celkovými vítězi Pavlem Drančákem a Jiřím Provazníkem (Sokol Meteor Praha-Radotín/Deltacar Benátky n. Jiz.), kterým nakonec podlehli až třísetové bitvě 5:21, 24:22 a 12:21.

Čtyřhra žen v podání našeho páru Veronika Doušová-Klára Dokládalová nepřinesla žádné překvapení, když podlehly dvojici Lucie Grimmová-Jana Nejedlová (TJ Chemička Ústí nad Labem/VSK Slavia TU Liberec) dvakrát 10:21 a obsadili tak 9.-16. místo.

Vítězi Grand Prix „A“ dospělých se stali ve dvouhrách Lukáš Zevl (BK 93 Hořovice) a Dominika Koukalová (BK 93 Hořovice), ve čtyřhrách dvojice Pavel Drančák-Jiří Provazník (Sokol Meteor Praha-Radotín/Deltacar Benátky n. Jiz.) a Barbora Bobrovská-Hana Milisová (VSK Slavia TU Liberec/SKB Český Krumlov)a ve smíšené čtyřhře pár Pavel Drančák-Barbora Bobrovská (Sokol Meteor Praha-Radotín/VSK Slavia TU Liberec).