Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Jan Machač na turnaji Grand Prix „A“ v Brně

10.12.2011

BRNO – V Brně pořádal TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice od pátku do neděle 9.-11. prosince 2011 druhý turnaj Grand Prix „A“, kategorie dospělých. Hrálo se ve dvou halách, v Yonex Aréně a v hale ZŠ Jehnice. Jediným zástupcem našeho klubu byl Jan Machač, který se na turnaji přihlásil pouze do jedné disciplíny, do dvouhry.

Jan Machač si nevedl vůbec špatně. Hned v úvodním kole na něho čekal velmi zdatný soupeř – nasazený Daniel Holec z TJ Astra Praha – Zahradní Město, který v současné době je na 21. místě českého žebříčku, přičemž náš hráč figuruje až na 104. místě. Honzův protihráč nastoupil na kurt sebevědomě a tomu odpovídal průběh prvního setu, kdy Honza nedokázal čelit jeho přesným a rychlým úderům a nekompromisním smečím, ale rychle se oklepal z prohry v prvním dějství. V druhém setu byl pražský hráč ukolébán poměrně snadným vítězstvím a již nebyl tak důrazný, čehož Honza využil a přestal chybovat a zvítězil 21:18. Ve třetím setu již oba hráli naplno, ale Honza se snažil minimálně kazit. To se projevilo v závěru setu, kdy nervozita na straně Dana umožnila Honzovi dotáhnout zápas do těsného, ale vítězného konce (24:22) a otočit tak celý zápas ve svůj prospěch. V sobotu náš hráč porazil o 10 let staršího Petra Mazúra z SK Prosek Praha v zápase s velmi těsnými výsledky setů – 23:21, 13:21 a 23:21, přitom ve třetím setu prohrával již 20:11 a čelil tak devíti mečbolům, zvládl 10 míčů v řadě bez chyby, pak následovala chybně umístěná smeč mimo kurt, ale v posledních dvou výměnách se již nenechal vyvést z koncentrace a závěrečnou smečí do protipohybu soupeře korunoval svůj výsledek. Senzačně tak postoupil do čtvrtfinále mezi nejlepších 16 hráčů. V této fázi mu cestu zahradil jeden z nejlepších hráčů republiky, Jan Segeč, odchovanec právě Baníku Most, který je na aktuálním českém žebříčku na 7. místě. Náš hráč měl v nohách těžký a dlouhý zápas s předchozím soupeřem a také i proto vývoj zápasu také těmto předpokladům odpovídal, ohrozit tak Honzu Segeče už nezbývalo sil. Proto také Jan Segeč svého jmenovce vyškolil po setech 21:7 a 21:6, ale nic na tom nemění fakt, že náš hráč uhrál jeden z nejlepších výsledků poslední doby na turnaji Grand Prix „A“ dospělých  a připsal si zasloužených 280 bodů do žebříčku v dospělé kategorii.

Pozitivním faktem tohoto turnaje bylo také, že mladí hráči nemusejí své síly vynakládat v kvalifikaci a tak se zrodilo několik zajímavých výsledků. Bude to platit zejména v silněji obsazených turnajích Grand Prix, kategorie A. Skvělou formu tak předvedl Adam Mendrek, ale i Michal Světnička, Jan Hubáček. Že se nebojí známých jmen prokázal i Michal Hamáček a Bedřich Valenta.

Vítězi turnaje Grand Prix „A“ ve dvouhrách se stali : Jakub Bitman (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice) a Febby Angguni (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice), ve čtyřhrách dominovali Petr Hošek-Marek Teller (TJ Sokol Meteor Praha Radotín) a Hana Milisová-Eva Titěrová (SKB Český Krumlov/TJ Sokol Meteor Praha Radotín), ve smíšené čtyřhře Jakub Bitman-Alžběta Bášová (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice /UK Hradec Králové).