Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Klára Dokládalová na MČR, Veronika Doušová dvakrát ve finále

19.1.2013
 
op-dos,-19

LIBEREC – V sobotu 19. ledna 2013 pořádal badmintonový klub VSK Slavia TU Liberec Oblastní přebor jednotlivců v kategorii Dospělí. Mezi 33 zúčastněnými hráči a hráčkami jsme měli také sedm zástupců – Romana Dokládala, Martina Krále, Herberta Seiferta, Jana Machače, Pavla Svobodu, Kláru Dokládalovou a Veroniku Doušovou. Tentokráte obě dívky předčily svými umístěními své klubové spoluhráče.

O stříbrný úspěch se postarala ve dvouhře žen Klára Dokládalová, která prvním kole zvítězila nad Terezou Cinkovou z Proboštova 21:9, 16:21 a 21:7. Druhé kolo svedlo dohromady obě naše hráčky, kde ze souboje vyšla šťastnější Klára Dokládalová, která přehrála Veroniku Doušovou těsným výsledkem 22:20 a 21:17. V semifinále Klára pokračovala ve spanilé jízdě, když ji nezastavila ani liberecká hráčka Jana Nejedlová (21:18 a 21:15). To se povedlo ve finále až Zuzaně Jeřichové (Super Stars Most) po setech 21:12 a 21:19. Postupem do finále si tak Klára Dokládalová zajistila účast na Mistrovství ČR jednotlivců, které se bude konat v prvních třech únorových dnech právě v mostecké sportovní hale. Černý den si naopak vybrali ve dvouhře naši hráči, když hned čtyři prohráli ve svém úvodním zápase. Martin Král nestačil na turnajovou jedničku Jana Vitveru z Ústí nad Labem, Herbert Seifert na domácího Mirko Šídu, Pavel Svoboda na Pavla Koňase z Vesce, naprázdno vyšel i Jan Machač s o 23 let starším Ladislavem Orosem z Proboštova. Částečnou reputaci lepším umístěním zachraňoval nejmladší mostecký hráč Roman Dokládal, který v úvodu vyhrál těsně, ale překvapivě nad Janem Koňasem 14:21, 21:13 a 24:22. Do semifinále ho nepustil Mirko Šída.

V nepodařených výkonech pokračovali naši hráči i ve čtyřhře mužů, kde se ve svých prvních zápasech neprosadila dvojice Martin Král-Jan Machač, Roman Dokládal-Ondřej Klimeš (TJ Slovan Vesec), ani Herbert Seifert-Lukáš Nevečeřal (TJ Proboštov). Naopak dobře se vedlo složené dvojici Veronika Doušová-Tereza Cinková (TJ Proboštov), která v semifinále přehrála Kláru Dokládalovou se spoluhráčkou Vlastou Phamovou (Super Star Most), ale ve finále nestačila na hráčky Super Stars Most Zuzanu Jeřichovou a Valerii Ondráškovou.

Smíšená čtyřhra byla ze strany našich hráček a hráče plná výborné hry, překvapivých výsledků a nakonec i umístění. Klára Dokládalová s veseckým spoluhráčem Davidem Stejskalem nejprve porazili pár Štěpán Kroc-Valerie Ondrášková (Super Stars Most) ve třech setech 19:21, 21:19 a 21:19, ve druhém kole zvítězili nad silnou dvojicí Jan Zajíček-Zuzana Jeřichová (VSK Slavia TU Liberec/Super Stars Most) po setech 21:19 a 21:17. Zastavili je v semifinále až liberečtí Mirko Šída s Janou Nejedlovou (17:21, 16:21). O stupínek výš, do finále se probojovala naše dvojice Martin Král-Veronika Doušová. Ti nejprve vyhráli nad proboštovským Martinem Nevečeřalem a Annou Fričovou 21:17, 10:21 a 23:21, další třísetový zápas s vítězným koncem sehráli v semifinále s párem Jakub Vitvera-Marie Militká (TJ Chemička Ústí nad Labem). Krůček od postupu na Mistrovství ČR byli ve finále proti dvojici Mirko Šída-Jana Nejedlová, ale jejich soupeři byli v závěru šťastnějšími, když naše hráče zdolali těsně 22:20 a 21:16.

Přeborníky Severočeské oblasti pro rok 2013 v kat. dospělých se stali: Jan Vitvera (TJ Chemička Ústí nad Labem) a Zuzana Jeřichová (Super Stars Most), ve čtyřhrách dominovali Jakub Vitvera - Jan Vitvera (TJ Chemička Ústí nad Labem) a Zuzana Jeřichová-Valerie Ondrášková (Super Stars Most), ve smíšené čtyřhře Mirko Šída-Jana Nejedlová (VSK Slavia TU Liberec).

Celkové umístění našich hráčů na Oblastním přeboru, kat. Dospělí: 

Příjmení, jméno
dvouhra
Čtyřhra
smíšená čtyřhra
Dokládal Roman
5.-8.
5.-8.
 (Klimeš O. – Vesec)
- - -
( - - - )
Král Martin
9.-16.
5.-8.
 (Machač J. – B. Most)
2.
 (Doušová V. – B. Most)
Seifert Herbert
9.-16.
5.-8.
 (Nevečeřal L. – Proboštov)
- - -
( - - - )
Machač Jan
17.-24.
5.-8.
 (Král M. – B. Most)
- - -
( - - - )
Svoboda Pavel
25.-32.
- - -
( - - - )
- - -
( - - - )
Dokládalová Klára
2.
3.-4.
(Phamová V. – SS Most)
3.-4.
(Stejskal D. – Vesec)
Doušová Veronika
5.-8.
2.
(Cinková T. – Proboštov)
2.
 (Král M. – B. Most)

Celkové výsledky Oblastního přeboru, kat. Dospělí

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie Dospělí

 
 

Fotogalerie k článku: