Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Na OP dospělých bronz pro Veroniku Doušovou, Pavla Kršku a Kláru Dokládalovou

8.1.2012
 

PROBOŠTOV – V sobotu 7. ledna 2012 pořádal badmintonový klub TJ Proboštov Oblastní přebor jednotlivců v kategorii Dospělí. Mezi 40 zúčastněnými hráči a hráčkami jsme měli také sedm zástupců – Jana Kanajlo, Jana Machače, Pavla Kršku, Herberta Seiferta, Veroniku Doušovou, Kláru Dokládalovou a Michaelu Loukotovou. Jedinými úspěchy naší výpravy byly dvě bronzová umístění ze smíšené čtyřhry a čtyřhry žen.

O první ze dvou bronzových medailových úspěchů se postarala dvojice Pavel Krška-Veronika Doušová, kteří sehráli celkem vyrovnané a těžké zápasy. Prvním poraženým od této naší dvojice byly domácí Lukáš Nevečeřal a Tereza Appelová (15:21, 21:14 a 21:17), ve druhém kole zvítězili nad ústeckou dvojicí Radek Láník-Marie Militká opět po třech setech 21:10, 21:23 a 21:12. Nejlepším zápasem pro naše hráče asi bylo čtvrtfinále, kde se nezalekli silnějšího soupeře z Liberce a nad Mirko Šídou a Janou Nejedlovou zvítězili 28:26 a 21:16. V boji o semifinále už ale jim docházely síly, ale proti pozdějším vítězům disciplíny neodevzdali svou kůži zadarmo a soupeře z Ústí nad Labem Marka Löfflera a Petru Pilařovou notně potrápili, dokonce jim celkem lehce vzali první set. Na vítězství to ale po setech 21:10, 14:21 a 12:21 nestačilo. Další naši hráči v této disciplíně Jan Kanajlo s Klárou Dokládalovou a Michaela Loukotová s Michaelem Jarešem (Super Stars Most) se neprosadili a prohráli své úvodní zápasy.

Druhý bronz, ve čtyřhře žen, vybojovala Klára Dokládalová s proboštovskou spoluhráčkou Annou Fričovou, když zvítězily nad ústeckými hráčkami Anna Kuželovou a Marií Militkou, přemožitelkami naší dvojice Veronika Doušová-Michaela Loukotová, po setech 21:17 a 21:9. V semifinále prohrály s pozdějšími vítězkami Zuzanou Jeřichovou a Pavlínou Pokornou (Super Stars Most) 8:21 a 10:21.

Ve čtyřhře mužů se podařilo pouze dvojici Jan Kanajlo-Herbert Seifert porazit hráče Super Stars Most Tomáše Hábu a Štěpána Kroce v prvním kole ve dvou setech. Další naši hráči Pavel Krška-Jan Machač už proti Radku Láníkovi (TJ Chemička Ústí nad Labem) a Martinu Šídovi (VSK Slavia TU Liberec) úspěšní nebyli.

Dvouhry opět potvrdily, že se v nich našim hráčům v poslední době nedaří. Nejdále v pavouku došla Veronika Doušová, která prohrála až o postup do semifinále se Zuzanou Jeřichovou (Super Stars Most) 10:21 a 16:21. Dalším postupujícím byl Herbert Seifert, kterému vzdal soupeř Štěpán Kroc ve třetím setu za stavu 9:5 pro zranění. Později náš hráč těsně podlehl Tomáši Hábovi (oba Super Stars Most) ve třech setech 21:12, 19:21 a 18:21. Ostatní naši hráči Jan Kanajlo, Pavel Krška, Jan Machač a Klára Dokládalová podlehli svým soupeřům v jejich úvodním zápase.

Přeborníky Severočeské oblasti pro rok 2012 v kat. dospělých se stali : Martin Nevečeřal (TJ Proboštov) a Zuzana Jeřichová (Super Stars Most), ve čtyřhrách dominovali Mirko Šída-Rostislav Peníška (VSK Slavia TU Liberec) a Zuzana Jeřichová-Pavlína Pokorná (Super Stars Most), ve smíšené čtyřhře Marek Löffler-Petra Pilařová (TJ Chemička Ústí nad Labem).

Celkové umístění našich hráčů na Oblastním přeboru, kat. Dospělí : 

Příjmení, jméno
dvouhra
Čtyřhra
smíšená čtyřhra
Machač Jan
9.-16.
9.-16.
 (Krška P. – B. Most)
- - -
Seifert Herbert
9.-16.
5.-8.
 (Kanajlo J. – B. Most)
- - -
Kanajlo Jan
17.-32.
5.-8.
 (Seifert H. – B. Most)
9.-16.
 (Dokládalová K. – B. Most)
Krška Pavel
17.-32.
9.-16.
 (Machač J. – B. Most)
3.-4.
 (Doušová V. – B. Most)
Doušová Veronika
5.-8.
9.-16.
(Loukotová M. – B. Most)
3.-4.
 (Krška P. – B. Most)
Dokládalová Klára
9.-16.
3.-4.
(Fričová A. – Proboštov)
9.-16.
(Kanajlo J. – B. Most)
Loukotová Michaela
17.-32.
9.-16.
(Doušová V. – B. Most)
9.-16.
(Jareš M. – SS Most)

 
Celkové výsledky Oblastního přeboru, kat. Dospělí

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie Dospělí