Statistika návštěvnosti

Na pražském turnaji GP „A“ dospělých maximálně druhé kolo.

24.9.2012

14

PRAHA-VINOŘ – Od pátku do neděle 21.-23. září 2012 se konal v pořadí druhý turnaj Grand Prix „A“, kategorie Dospělých, Memoriál Ing. Holobradého v Praze-Vinoři za pořadatelství Sokola Meteor Praha-Radotín. Celkem zde bylo přihlášeno 90 mužů a 49 žen, mezi kterými bylo i šest hráčů a hráček Baníku Most – Jan Machač, Martin Král, Pavel Svoboda, Roman Dokládal, Veronika Doušová a Klára Dokládalová. Nejdále v hlavní soutěži se dostala Veronika Doušová ve dvouhře žen a Jan Machač ve čtyřhře mužů.

Jan Machač i Pavel Svoboda byli mezi 48 kvalifikanty, kteří se snažili získat jedno ze zbylých osmi volných míst v hlavní soutěži dvouhry. Naopak Klára Dokládalová i Veronika Doušová měly zajištěnu ve dvouhře účast v hlavní soutěži. Obě nakonec do hlavní soutěže doprovodil Jan Machač.První kolo ale bylo konečnou pro Jana Machače, který prohrál stejně jako pře 14 dny s Přemyslem Voráčem (USK Plzeň)19:21, 14:21. Úspěšná nebyla ani Klára Dokládalová, kterou porazila Zuzana Jeřichová (Super Stars Most) 21:15 a 21:13. Jediná hráčka, která se podívala do druhého kola po výhře 21:19 a 21:19 nad Valerií Ondráškovou (Super Stars Most) byla Veronika Doušová. Ve druhém kole jí ale los přisoudil první nasazenou hráčku a českou jedničku Hanu Milisovou (SKB Český Krumlov. Podala sympatický výkon a nakonec „utrhla“ 25 bodů po setech 11:21 a 14:21. Martin Král ani Roman Dokládal dvouhry nehráli.

Ve čtyřhře byl pár Jan Machač-Bedřich Valenta(Super Stars Most)nasazen do hlavní soutěže, ale další dvojice s baníkovskou účastí Roman Dokládal-Pavel Svoboda, Martin Král-Samuel Repiara a Klára Dokládalová-Zuzana Hlavatá (TJ Slovan Vesec), musely hrát páteční kvalifikaci. Žádná se ale do hlavní soutěže nedostala, i když Roman Dokládal s Pavlem Svobodou bojovali o svou šanci nejprve úspěšně proti plzeňským Oto Drudíkovi a Otto Slabému (7:21, 21:19, 21:15), ve finále svého kvalifikačního pavouka podlehli 16:21, 16:21 po boji dvojici Filip Budzel-Jiří Halfar (Sokol Klimkovice. Dvojice Jan Machač-Bedřich Valentasi v prvním kole poradila s párem Petr Mazúr-Matěj Milý (SK Prosek Praha/SK Badminton Přerov) ve třísetovém zápase 21:15, 15:21 a 21:12. V dalším kole ale nestačili na matadory Jana Jiráska a Jana Segeče (BaC Kladno/USK Plzeň) i když opět po tech setech 21:19, 5:21 a 12:21. Veronika Doušová čtyřhru nehrála.

Ve smíšené čtyřhře se naše jediná dvojice Pavel Svoboda-Veronika Doušová pokoušela probojovat do hlavní soutěže, ale po prohře s párem Vojtěch Šelong-Denisa Šikalová (TJ Orlová-Lutyně/ Deltacar Benátky nad Jizerou) se jim to nepodařilo.

Vítězi Memoriálu Ing. Holobradého, turnaje Grand Prix „A“, kat. Dospělí se ve dvouhrách stali: René Neděla (Montas Hradec Králové) aDominika Koukalová (BK 93 Hořovice), ve čtyřhrách dominovali Josef Rubáš-Jaroslav Sobota (USK Plzeň) a Šárka Křížková-Kateřina Tomalová (Sokol Dobruška/Sokol Klimkovice), ve smíšené čtyřhře Pavel Drančák-Hana Kollarová (Sokol Meteor Praha-Radotín/SK Dobrá Voda).