Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Pavel Bleyer vítězem turnaje Grand Prix "C" dospělých

4.10.2009
 

MOST - Pavel Bleyer se po dlouhé a dlouhé době zapsal mezi vítěze turnaje, když zvítězil na Grand Prix "C", kategorie dospělých, který pořádal BK TJ Baník Most na svých kurtech v neděli 4.10.2009. V konkurenci dalších 27 hráčů zvítězil ve finále  nad oddílovým kolegou a matadorem mosteckého badmintonu Jiřím Králem. Nadvládu Baníkovců v této disciplíně podtrhl svým třetím místem Jan Kanajlo. Další třetí místa obsadily páry Svatopluk Hofman-Martin Šída (Baník Most/VSK Slavia TU Liberec) a bratři Hotových.

Hráči Baníku byli hlavně vidět ve dvouhrách a ve čtyřhrách mužů, naopak kde se neumístili byly dvouhra a čtyřhra žen a mix, protože nám v posledních letech téměř tradičně chybí hráčky a musíme trpělivě čekat až vyroste zatím ještě hodně mladá generace.

Ve dvouhře mužů nastoupila celá desítka zástupců domácího klubu a hned od začátku se hráli zápasy s překvapivými výsledky. A jak obstáli? Na našeho předsedu si sympaticky "vyšlápl" teplický Jakub Holman a Svatopluk Hofman měl plné ruce práce, aby ve třetím setu (21:18) uhájil vítězství. Radost mu ale v dalším kole sebral Mirko Šída z Liberce. Dobře zahrál i stále se zlepšující Pavel Krška, který ve svém úvodním utkání porazil proboštovského Petra Látala 21:12, 21:13. V dalším kole ale narazil na svého trenéra Jiřího Krále, který mu dovolil uhrát 12 a 13 bodů. Martin Král nejprve a již potřetí za sebou v této sezóně porazil Miroslava Němečka ze Super Stars Most, pak ale nestačil ve třech setech na Oldřicha Hotového (15:21, 2117 a 11:21), který v boji o účast v semifinále podlehl Janu Kanajlovi (8:21, 12:21). Ve spodní části pavouka jako tank postupoval Pavel Bleyer a zanechával za sebou Radka Holatu z Vesce (21:19, 23:21), kolegu Pavla Jandu (21:15, 21:15), proboštovského Jana Porta (21:11, 21:14) a v semifinále jediného zástupce jiného klubu než Baník, dalšího hráče Proboštova Lukáše Nevečeřala (21:16, 21:6). Proti němu se ve finále postavil Jiří Král, který v semifinále porazil Jana Kanajlo (21:11, 21:13). Lepší obsazení finále jsme si nemohli vůbec přát, byl to souboj dvou vzájemných hecířů. Přeci jen o pověstný chlup nakonec vyšel lépe Pavel Bleyer, který v ve zcela vyrovnaném utkání zvítězil 22:20 a 21:18.

Ve čtyřhře mužů měl premiéru na větším turnaji rodinný pár Jiří a Martin Královi, který porazil hráče proboštova Porta a Nevečeřala, ale následně prohrál s pozdějšími vítězi Mirko Šídou a Janem Slatinským z Liberce. S nimi také prohrála v semifinále dvojice Svatopluk Hofman-Martin Šída (Baník/Liberec), ale také si na nich vylámali zuby. Druhými zástupci v semifinále byli bratři Oldřich a Vladimír Hotových, ale jejich přemožitele se další "severní muži"  Radek Holata a Michal Haršányi z Vesce. S nimi neuspěl ve druhém kole ani pár Bleyer-Kanajlo.

V obou ženských disciplínách se Veronice Doušové, Kláře Dokládalové ani Michaele Srpové nepodařilo zvítězit ve svých úvodních zápasech. Do druhého kola se podíval jen pár Martin Šída-Veronika Doušová, který po vítězství nad Dolečkem s Kolářovou z Ústí nad Labem nestačili na pozdější vítěznou libereckou dvojici Slatinský-Nejedlová.

Celkové výsledky Grand Prix "C", kat. dospělých

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie Dospělí