Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Republikový turnaj Grand Prix „B“ dospělých v Mostě

29.10.2011

MOST - V pátek a sobotu 28.-29. října 2011 pořádal Badmintonový klub TJ Baník Most ve Sportovní hale města Mostu turnaj Grand Prix "B" dospělých. Turnaje se zúčastnilo celkem 56 mužů a 24 žen z 25 oddílů/klubů celé republiky.Turnaj byl dotován částkou 5 000,- Kč.

Ve dvouhrách se nejdále v pavouku dostal Pavel Bleyer, který nejprve lehce vyřadil Michaela Jareše (Super Stars Most) po setech 21:6 a 21:3 a v dalším kole Petra Odvárku (BKV Plzeň) 21:17 a 21:17. V osmifinále už ale nestačil na svého někdejšího spoluhráče ze čtyřhry, nasazeného jako č. 2, Jana Segeče (USK Plzeň) a prohrál po setech 8:21a 5:21. Do druhého kola se probojovali Jan Machač, Herbert Seifert a Jiří Král. Ostatní naši hráči nepřešli přes úvodní kolo. Ve dvouhře žen se do druhého kola podívala Veronika Doušová a také Klára Dokládalová, po výhrách nad Janou Havlákovou (SK Prosek Praha), resp. Nad Annou Fričovou (TJ Proboštov). Ostatní mostecké hráčky skončily na raketách soupeřek v úvodním kole.

V párových disciplínách jsme měli několik dvojic, které se dokázaly probojovat do druhého kola. Pavel Bleyer-Linda Petrášková porazili v 1. kole pár Tommi Saksa-Tereza Appelová (BC Hämeenline / TJ Proboštov) 21:19, 16:21 a 21:19. V dalším kole jim ale los přisoudil nasazené jedničky Petra Hoška a Elišku Maixnerovou (Sokol Meteor Praha Radotín / Astra ZM Praha) a uhráli 19 bodů po setech 10:21 a 9:21.Další dvojice Martin Král-Veronika Doušová zvítězila nad proboštovskou dvojicí Ondřej Vavřička-Eva Dragounová 21:15, 13:21 a 21:8, v dalším kole ale nevyzráli nad dlouholetou zkušeností Pavla Kubiše (SK Prosek Praha) se spoluhráčkou z Nejdku Miroslavou Růžičkovou po setech 19:21 a 13:21. Do třetice náš hráč ve druhém kole smíšené čtyřhry – Jan Machač s teplickou spoluhráčkou Martinou Ottovou vyhráli nad Petrem Látalem a Kateřinou Romovou (TJ Proboštov / BK Goram Teplice) 21:10 a 21:19, poté ale nestačili na nasazené trojky Přemysl Voráč-Nikola Fridrichová (BKV Plzeň / USK Plzeň). Pavel Bleyer s Pavlem Popilkou (USK Plzeň) uspěli nad Vladislavem Holcem a Tomášem Plundrichem (Sezimovo Ústí / USK Plzeň) 21:19 a 21:14, potom ale prohráli s pozdějšími celkovými vítězi Lukášem Kurzem a Michalem Netíkem (Astra ZM Praha) 15:21 a 16:21. Další baníkovští hráči v párových disciplínách neuspěli v prvních kolech.

Turnajovými vítězi Grand Prix „B“ ve dvouhrách se stali Daniel Holec (Astra ZM Praha) a Dominika Koukalová (BK 93 Hořovice), párové disciplíny ovládli Lukáš Kurz-Michal Netík (oba Astra ZM Praha), Dominika Koukalová-Šárka Křížková (BK 93 Hořovice / Sokol Dobruška) a Radek Gregor-Šárka Křížková (Astra ZM Praha / Sokol Dobruška) ve smíšené čtyřhře.