Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Třetí ročník Memoriálu Wernera Reichela je již minulostí

18.10.2009
 
gpb-dos-mwr-17

MOST – Minulostí je již 3. ročník Memoriálu Wernera Reichela dospělých, který se odehrál v sobotu a v neděli 17.-18. října 2009 ve Sportovní hale města Mostu vypsaný jako Grand Prix „B“. Letošní ročník se těšil nejvyšší účasti dosavadní historie turnaje, když na kurtech svádělo boje 67 mužů a 35 žen z 22 klubů České republiky. Mezi nimi i 8 hráčů a 6 hráček první dvacítky českého žebříčku a několik čerstvých reprezentantů v kategorii do 17 let. Turnaj byl dotován částkou 5 000 Kč.

Ve dvouhrách se nejdále v pavouku dostal jediný hráč Baníku Most a to do osmifinále. V něm svedl Pavel Bleyer souboj se čtvrtým hráčem republiky Lukášem Kurzem (Astra ZM Praha), ale ten byl nad jeho síly. Druhé kolo si ještě zahrál Jan Syrový proti české jedenáctce Josefu Kočímu, také z Astry ZM Praha, ale i on po setech 13:21 a 19:21 odešel s nepořízenou.  Ostatní mostečtí hráči i hráčky skončili na raketách soupeřů v úvodním kole.

Ve čtyřhrách se do druhého kola podívala dvojice Mrviš-Janda po vítězství nad párem Hotový-Mazúr (Baník Most/Prosek Praha), ale nestačili na Kubiše s Jiráskem (Prosek Praha/Radotín Meteor). Mostecký Jan Kanajlo spolu s Pavlem Popilkou (USK Plzeň) nejprve zdolali pár Ježek-Klimaj (Jiskra Nejdek) 21:17 a 21:14, poté ale prohráli s pozdějšími semifinalisty Hoškem a Maixnerem (Astra ZM Praha) 18:21 a 15:21. Další balíkovští hráči v párových disciplínách neuspěli v prvních kolech.

Turnajovými vítězi 3. ročníku „Memoriálu Wernera Reichela“ ve dvouhrách se stali Jan Vitvera (TJ Chemička Ústí nad Labem) a Martina Vacková (Sokol Králův Dvůr), párové disciplíny ovládli Radek Gregor-Josef Kočí (Astra ZM Praha), Lucie Grimmová-Petra Pilařová (TJ Chemička Ústí nad Labem) a Jan Štika-Martina Vacková (Spoje Praha/ Sokol Králův Dvůr) ve smíšené čtyřhře.

Kompletní výsledky turnaje Grand Prix "B", kat. Dospělí - Mem. Wernera Reichela.

Vítězové předchozích ročníků:

1. ročník - 13.-14.10.2007
Dvouhra mužů: Ondřej Kopřiva (Sokol Dobruška)
Dvouhra žen: Martina Vacková (Sokol Králův Dvůr)
Čtyřhra mužů: Jan Jirásek-Pavel Kubiš (Sokol Meteor Radotín/SK Prosek Praha)
Čtyřhra žen: Monika Erbenová-Martina Vacková (Motorlet Praha/Sokol Králův Dvůr)
Smíšená čtyřhra: Pavel Kubiš-Martina Vacková (SK Prosek Praha/Sokol Králův Dvůr) 

2. ročník - 4.-5.10.2008
Dvouhra mužů: Lukáš Kurz (Astra ZM Praha)
Dvouhra žen: Megawati Gustiani Sariarti (Deltacar Benátky nad Jizerou)
Čtyřhra mužů: Josef Rubáš-Jaroslav Sobota (USk Zentiva Plzeň)
Čtyřhra žen: Monika Erbenová-Martina Vacková (Motorlet Praha/Sokol Králův Dvůr)
Smíšená čtyřhra: Jan Štika-Martina Vacková (TJ Spoje Praha/Sokol Králův Dvůr)

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie Dospělí

 
 

Fotogalerie k článku: