Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Severočeši skončili na 4.místě v soutěži Czech Talent 2010

3.10.2010
 
dscf0444

ČESKÝ KRUMLOV - Již v pátek 1.10.2010 se vydali zástupci nejmenších badmintonistů do Českého Krumlova na letošní ročník turnaje Czech Talent. Šestice severočeských hráčů se na turnaji měla porvat o co nejlepší umístění, vždyť loni severočeský výběr dokázal zvítězit. V nominaci měly po dvou zástupcích Baník Most (Jiří Král a Jan Králíček), Slovan Vesec (Jiří Vajsejtl a Michaela Válová) pátého člena týmu dodal Goram Teplice, když na první takový turnaj jela Klára Hejčlová a šestou členkou týmu byla zapůjčená Tereza Weinerová z Pardubic. Přes veškerou snahu hráčů se obhajoba sice nepodařila, ale všichni nechali na kurtech veškeré síly a sehráli velice napínavé zápasy.

Ve skupinách jsme nejprve narazili na domácí "A" tým, který jsme smetli 6:0 a učinili tak podstatný krok k postupu do semifinále. Ve druhém zápase jsme těsně podlehli výběru Prahy 2:4, toto družstvo se později radovalo z vítězství. V posledním zápase ve skupině jsme jasně přehráli Jižní Čechy II. poměrem 6:0 a postoupili tak do semifinále. V něm jsme se postavili silnému výběru Jižních Čech a rvali se o postup ze všech sil. V první dvouhře sice podlehl J.Král nejlepšímu hráči turnaje Sivigliovi 0:2, potom ovšem Vajsejtl porazil silného Janoštíka , bohužel pro nás ovšem pouze 2:1 na sety. Tento jeden prohraný set nás totiž stál postup do finále, protože pozdější vývoj tohoto mače přinesl po třech vítězstvích každému týmu a rozhodl tak poměr setů. Pokud bychom zvítězili 2:0, měli bychom lepší poměr míčů. Ve třetím zápase porazil jasně Králíček Šimoníka a vedli jsme 2:1. V první dvouhře děvčat prohrála Válová s Hadáčkovou (nejlepší v nedělním turnaji jednotlivců), potom však šokovala jasnou výhrou Klára Hejčlová nad  Lucií Kotyzovou a měli jsme naději. V poslední dvouhře ovšem nestačila Weinerová na Freiovou a nám zbyly jen oči pro pláč. Finále bylo tak blízko…

V souboji o třetí místo už dokázali zvítězit jen Jiří Král a Klára Hejčlová a po prohře 2:4 na nás zbyla bramborová medaile. Za své výkony se ovšem nemusí stydět ani jeden z hráčů, dali do hry celé srdce, žel tentokrát byli soupeři lepší.

V nedělní soutěži jednotlivců se severočeši rovněž neztratili, v prvním kole chlapců zvítězili jasně Vajsejtl i Králíček, ve druhém zvítězili rovněž a stejně si vedl i Jirka Král. Čtvrtfinále znamenalo konečnou pro Jirku Vajsejtla,  který narazil na pozdějšího vítěze Sivigliu a když pak prohrál nešťastně v zápase o 5.místo s Wallerem, znamenalo to konečné velmi dobré 7. místo. V semifinále se střetli Jiří  Král s Janem Králíčkem, vítězně vyšel z tohoto souboje první jmenovaný a postoupil tak do finále. V něm přes veškerou snahu nestačil na Sivigliu, ale 2.místo je skvělé. Honza Králíček v boji o 3.místo prohrál s Kostrhunem z Podivína a byla z toho opět bramborová medaile, ale přesto to znamenalo vynikající úspěch pro tohoto hráče.

Mezi děvčaty nejprve Míša Válová nestačila na pozdější bronzovou medailistku Stehlíkovou, potom však v zápasech o pořadí nejprve přehrála překvapivě Solaříkovou, domácí Kotyzová však už byla nad její síly. Klára Hejčlová ve druhém kole nejdřív nešťastně prohrála s Freiovou v dalších zápasech o umístění však nenašla přemožitelku a po vítězstvích nad Vláškovou, Krpatovou a Kotyzovou skončila nakonec na výborném 9.místě mezi 24 startujícími.

Zpracoval: Vlastimil Valter - vedoucí severočeského výběru

Kompletní výsledky družstev U11

Kompletní výsledky jednotlivců U11

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie U11

 
 

Fotogalerie k článku: