Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

První letošní medaile Baníku z Mistrovství ČR – bronzové Pavlína s Dominikou

4.5.2014
 

LIBEREC - Liberec hostil o víkendu 3.- 4. května 2014 Mistrovství České republiky mladších žáků. Účast na turnaji si z Baníku Most vybojovaly Pavlína Seifertová a Dominika Eva Fantová.

První disciplínou byl mix, Pavla s Kubou Cachem (Super Stars Most) byli na turnaji nasazeni jako 5/8 a medailové cíle nebyly úplně nereálné. První zápas zvládli Kuba s Pavlou s přehledem a ve čtvrtfinále je čekal zápas pravdy a boj o medaili. Bohužel pražská dvojice Václav Palán-Adéla Antošová byla nad síly mosteckého páru. Dominika hrála mixa s Lukášem Mádle (BK TU v Liberci), v 1. kole oba bojovali, ale prohráli na tři sety s párem Petr Janoušek-Lenka Kmoníčková.

Dvouhru hrála z našeho klubu jen Pavča,  los měla slušný, ale v 1. kole prohrála ve vyrovnaném zápase s Nicol Hlušičkovou 1:2 na sety. V zápase o pořadí porazila Jitku Hojnou.

Největšího úspěchu jsme se nakonec dočkali v netradiční baníkovské disciplíně - v dívčí čtyřhře. Pavlína s Dominikou  po výhrách nad přerovskou dvojicí Jana Hrudíková-Marie Studená a párem Eliška Kršíková-Zuzana Morcinková  obsadily krásné 3. místo a získaly pro BK TJ Baník Most první medaili z republikového šampionátu.

Za snahu na tomto turnaji musím obě hráčky pochválit, obě ale mají stále velké rezervy. Pavča má nedostatky v technice úderů, což vyplývá zejména z absencí na trénincích a soustředěních. Domča musí zlepšit pohyb po kurtu. 

Autor: J.Král st.

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie U13

 
 

Fotogalerie k článku:otevřít na rajčeti