Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Baníkovské družstvo žáků třetí na MČR žáků !!!

6.4.2015
 

O velikonočním víkendu se v Hustopečích odehrálo Mistrovství České republiky smíšených družstev žáků.

Za náš klub hráli Jiří Vajsejtl, Jiří Král, Jan Králíček, Adéla Vacková, Pavlína Seifertová, Markéta Beláková a Dominika Eva Fantová.

Los nás přiřadil jako jedničky do zdánlivě jedodušší skupiny "B". Našimi soupeři byly kluby TJ Sokol Doubravka, TJ Sokol České Budějovice a  TJ Astra ZM Praha.

V prvním zápase jsme přehráli Doubravku 6:1.

Druhý zápas přinesl naší obvyklou bitvu - souboj našich silnějších chlapců proti silnějším dívkám soupeře. Byla z toho těsná výhra 4:3 nad Českými Budějovicemi.

Po překvapivé výhře Budějovic nad Astrou jsme nutně potřebovali bodovat i proti pražskému soupeři. Stěžejní zde byla vydřená bitva Adély Vackové proti Terce Járové. Vyhráli jsem 4:3 a do finálové dne postoupili z prvního místa ve skupině. 

V prvním nedělním zápase nás čekal favorit celého mistrovství tým Benátek nad Jizerou s nejlepšími českými hráči kategorie U 15 Cristianem Savinem a Terezou Švábíkovou. Naši nesehráli se soupeřem špatné utkání - vyhráli Jiřina s Adélou v mixu, Jirka v singlu a vyrovnané zápasy sehráli Jirkové v deblu a zejména  Pavla ve druhém singlu. Ale na Benátky to nestačilo - prohráli jsme 2:4.

A tak cesta k medaili vedla přes soupeře, se kterým jsme vyhráli v sobotu,  o bronz se Baník Most utkal se Sokolem České Budějovice. Soupeř nezměnil sestavu a nás čekalo zdánlivě snadné utkání, kde jsme měli získat bod z mixu a ze všech chlapeckých disciplín. Smíšená čtyřhra a vítězství Honzy Králíčka a Adély Vackové - vedeme 1:0.  1.dvouhra chlapců - Jirka Vajsejtl  přes drobné "škobrtnutí" v závěru zápasu vítězí - vedeme 2:0. Jirka Král získává další bod ve 2.dvouhře chlapců - 3:0.  Markéta Beláková i Dominika Fantová měly ve dvouhrách nesmírně těžké soupeřky a přes velkou snahu obou děvčat soupeř snižuje na 2:3. Rozhodujícím zápasem je chlapecká čtyřhra, první pár republikového žebříčku Jirkové Vajsejtl a Král však v prvním setu nepředvádí  obvyklý výkon. Kluci možná až příliš svázaní odpovědností vyhrávají těsně 21:18.  V druhém setu už na kurtu dominuje zejména Jirka Vajsejtl, svou bojovností strhl i Jirku Krále a vítězíme celkově 4:2.

Po stříbru ze sezóny 2012/2013 tak BK TJ Baník Most získává na žákovském republikovém šampionátu opět medaili - tentokrát bronzovou !!!

Všem hráčům děkuji za vzornou reprezentaci klubu.

Medaili vezeme i Míšovi Macků, kterého z bronzové sestavy vyřadilo zranění z posledního tréninku před mistrovstvím.

Oběma hostujícím hráčům Jirkovi Vajsejtlovi /TJ Slovan Vesec/ a Adéle Vackové /Sokol Meteor Radotín Praha/ děkujeme za přínos pro družstvo v průběhu celé sezóny, Adéla získala navíc nesmírně důležitý bod proti Astře, Jirka  vymyslel skvěle sestavu na utkání o bronz.

Děkuji i početnému realizačnímu týmu za doprovod, koučování /Lubík Trubač/ i psychickou podporu a zásobení proviantem /A.Fantová, J.Králová, P.Fanta/.

Výsledky: http://www.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=72972723-EB83-492E-980A-CE6F7A6CC41D

 Autor: J.Král st.

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie U15

 
 

Fotogalerie k článku:otevřít na rajčeti