Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Bronz na Mistrovství ČR patří párům Král-Machač a Srpová-Ottová

6.4.2009
 

HRADEC KRÁLOVÉ - Dalších medailí z Mistrovství České republiky se dočkal náš badmintonový klub, když v Hradci Králové vybojovali v kategorii starších žáků (U15) páry Martin Král s Janem Machačem a Kateřina Srpová s Martinou Ottovou (BK Goram Teplice) 3. místa ve čtyřhrách. Jan Machač navíc přidal páté místo ve dvouhře.
BLAHOPŘEJEME !!!

Ve smíšené čtyřhře se našim hráčům příliš nedařilo. Martin Král s teplickou Martinou Ottovou nepřešli v prvním kole přes dvojici Hamáček-Brhelová (TJ Montas Hradec Králové/TJ Sokol Polabiny Pardubice) po setech 25:27 a 9:21, podobně dopadla další naše dvojice Jan Machač a Kateřina Srpová, kteří předsazení do druhého kola prohráli s párem Komár-Poremská (TJ Sokol Klimkovice) těsně 19:21 a 20:22.

Ve dvouhrách Jan Machač neměl příliš štěstí na los. Byl nasazený až do druhého kola, kde přehrál Bedřicha Valentu 21:15, 13:21 a 21:17, ve čtvrtfinále ale narazil na prvního nasazeného hráče Pavla Vraníka z Benátek n. J., se kterým sehrál více jak vyrovnanou hru a sahal i po vítězství, což se nakonec po setech 19:21 a 19:21 nestalo. Podobně skončil i druhý náš zástupce Martin Král, který prohrál ve 2. kole s druhým nasazeným Michalem Světničkou (TJ Sokol Židlochovice) 8:21 a 18:21.

Až k večeru se začalo blýskat na lepší časy, přesněji po rozehrání čtyřher. Jan MachačMartinem Králem přešli přes dvojice Klubal-Gabík (TJ Astra ZM Praha) a Louda-Soukup z Plzně do semifinále, kde už je ale druhý nasazený pár disciplíny Mendrek-Světnička ((TJ Sokol Jehnice/TJ Sokol Židlochovice) po setech 15:21 a 17:21 nenechal dojít do finále. Obdobně na tom byly dívky. Kateřina Srpová a Martina Ottová získaly bronzové medaile, když až v semifinále prohrály s pražskou dvojicí Kurzová-Myšáková 15:21 a 20:22.

Doufejme, že tyto medaile z Mistrovství České republiky nebudou v této sezóně, poslední, máme před sebou ještě Mistrovství ČR v kategoriích U13 a U17, kde také nejsme bez šancí.

Výsledky Mistrovství ČR, kategorie U15 v Hradci Králové.

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie U15