Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Kyoku Cup - a zase ta Plzeň !!!

21.5.2012
 
kyoku-cup,-19

BENÁTKY NAD JIZEROU – V sobotu 19. května 2012 se kombinovaná mostecká výprava ve složení  Roman Dokládal, Lukáš Pátek (oba BK TJ Baník Most), Lucie Paurová a Veronika Dobiášová (obě Super Stars Most) zúčastnila již 7. ročníku tradičního turnaje smíšených družstev,  Kyoku Cup, v Benátkách nad Jizerou. Sjelo se sem 16 párů v kategorie starších žáků z celé republiky.

Družstvo Most I vytvořil pár Lucka Paurová a Roman Dokládal, za Most II hráli Verča Dobiášová a Lukáš Pátek.

Most I vyhrál skupinu D, přehrál Plzeň III, Benátky III a Dobrušku I a postoupil do čtvrtfinále. Most II prohrál ve skupině s favorizovanými Českými Budějovicemi, porazil však Benátky I a Teplice I a postoupil mezi osm nejlepších také.

Lukáš s Verčou narazili ve čtvrtfinále na R. Pistulku a K. Vatashchuk z výběru Plzně I , oba plzeňští hráči jsou o dva roky starší a tak byl Most II poražen. Rozhodně se však Verča ani Lukáš nemusí za své výkony stydět, nakonec obsadili v turnaji 5.-8. místo.

Roman s Luckou ve čtvrtfinále porazili Plzeň II (J. Rašpl a R. Vatashchuk). V semifinále na ně čekalo první nasazené družstvo Klimkovice (M. Vašátko, M. Zelinková). V tomto zápase odehrál výborně singla Roman a oba mostečtí hráči podali nadstandardní výkon v mixu, když ve 3. setu museli otáčet nepříznivý stav 6:11. Byl z toho, po výhře 2:1, postup do finále. Ve druhém semifinále zvítězila Plzeň I nad Českými Budějovicemi.

Finále turnaje Most I proti Plzni I přineslo krásné zápasy ve dvouhrách, Roman ve dvou setech soustředěným výkonem přehrál Radka Pistulku. Lucka odehrála vyrovnaný bojovný zápas proti Kateryně Vatashchuk, ale zkušenější soupeřka měla nakonec navrch. A tak finále musela rozhodnout smíšená čtyřhra. Zde se projevila větší sehranost západočeského páru, který zvítězil a vyhrál tak celý turnaj. 

Roman Dokládal a Lucie Paurová reprezentovali oba své mostecké kluby vzorně, obsadili 2.místo a vyhráli krásné poháry a hlavně si rozdělili 1 500 Kč, protože pořadatel vypsal jako ceny i finanční odměny.

Nakonec krátké hodnocení obou našich hráčů:
Lukáš  hrál po nemoci, tréninkové manko bylo znát, ale snažil se. Ve vyrovnaných zápasech mu hodně pomohla Verča v dívčím singlu i mixu.
Roman vyhrál na turnaji všechny dvouhry a také v mixu podával nadstandardní výkony. Už dlouho si lámeme hlavu nad tím, jak Romana motivovat a myslím, že jsme na to přišli. Poté, co Roman zjistil, že jsou v turnaji vypsané finanční odměny, jezdil jak motorová myš … 

Autor: Jiří Král

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie U15

 
 

Fotogalerie k článku: