Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Na GP "A" v Liberci Veronika Doušová třetí, Jan Machač pátý

13.1.2008

LIBEREC - O víkendu 12.-13.1.2008 se v Liberci-Harcově konal druhý turnaj GP "A", kategorie U15. Veronika Doušová vybojovala 3. místo ve čtyřhře dívek se spoluhráčkou Lucií Pilařovou (Chemička Ústí) a Jan Machač obsadil pěkné 5. místo ve dvouhře chlapců. Zaskvěl se domácí Martin Šída, který získal hattrick.

Ve dvouhrách byl los pro oba naše hráče rozdílný. Veronika Doušová v 1. kole narazila na silnou protihráčku Janu Žwakovou z Orlové-Lutyně. V prvním setu zahrála velmi dobře, ale konec vyzněl pro soupeřku (19:21). Ve druhém setu se Veronice objevily zdravotní komplikace a set prohrála lehce 10:21 a dvouhra pro ní skončila. Za to Jan Machač měl los výborný. Nejprve lehce překonal Michala Marka (Sokol Č. Budějovice), poradil si i s Adamem Košinárem z Bílá Hora Plzeň a v zápase o semifinále se střetl s Pavlem Vraníkem z Benátek n.J. Zkušenější Vraník si vítězství pohlídal, ale Honza hrál velmi dobrý a nápaditý badminton. Celkové páté místo je pro něho výborným výsledkem. V párových disciplínách se mu ale se svými spoluhráči nedařilo. Ve čtyřhře chlapců s Tomášem Sonkem z Opavy a v mixu s Annou Grufíkovou z Přerova skončili své účinkování v 1. kole.

O to víc se zase vedlo Veronice Doušové v párových disciplínách. Ve smíšené čtyřhře s dlouholetým spoluhráčem Davidem Piklem z Teplic si poradili s dvojicí Barák-Havlenová (Astra ZM Praha) a v zápase o postu do semifinále se střetli s další severočeskou dvojicí Šída-Pilařová. První set po výborné hře získal pro sebe David s Veronikou (21:18), ve druhém už už sahali po vítězství, ale ke konci setu se zadrhli a soupeř toho využil a strhnul set na svou stranu (18:21). V rozhodujícím setu již nalomený pár Pikl-Doušová nenašel recept a zklamání ze zdárného končení zápasu bylo hodně vidět. Set pro sebe uzmula dvojice Šída-Pilařová, která se nakonec překvapivě stala vítězem této disciplíny.

A nejlepší umístění na konec... To, v podobě bronzové příčky získala ve čtyřhře dívek dvojice Veronika Doušová a Lucie Pilařová z Chemičky Ústí n. L. První nasazený pár nastoupil ve svém účinkování až do 2. kola, kde jejich soupeřkami byl pár Havlenová-Brečkayová (Astra ZM Praha). Po úvodním těžkopádném setu (21:8) se severočeské dívky rozehrály ke koncertu, výsledek na sebe nenechal dlouho čekat (21:9) a semifinále měly "v kapse". V semifinále nastoupily na dvojici Bášová-Hejdrychová (UK Hr. Králové/Sokol Radotín Meteor), se kterou hrály již celkem třikrát, ale ani jednou vítězně. Čtvrtý pokus začal velmi slibně, set byl vemi vyrovnaný, ale v koncovce byly úspěšnjší soupeřky (23:21). Druhý set byl podobně vyrovnaný, ale byl na něm vidět stín prohry v závěru předchozího setu. eronika s Luckou se snažila, seč mohla, hráli dobře takticky, dobře se doplňovaly, ale ani tentokrát to nestačilo (18:21) a tak si odvážejí z Liberce body, diplom a věcné ceny za třetí místo. Třeba příští zápas, možná v březnu v Berlíně svu smůlu na tuto dvojici prolomí.

Postavení na žebříčku ČR kategorie U15 se pozitivně měnilo pro Jana Machače, který si ve dvouhře polepšil o 22 míst až na 14. pozici. Veronika Doušová si v republikovém žebříčku upevnila 3. příčku ve čtyřhře dívek a 6. místo ve smíšené čtyřhře, což jí zaručuje přímý postup na poslední GPA U15 v této sezoně v Benátkách nad Jizerou (15.-16.3.2008).