Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Na oblastním přeboru kategorie U 15 tentokrát úspěšnější baníkovské dívky

15.4.2014
 

V sobotu 12.4.14 se v Ústí nad Labem odehrál Oblastní přebor starších žáků. Náš klub reprezentovali Jiří Král, Lukáš Pátek, David Seifert, Michal Macků, Jan Králíček, Lucie Borovská, Tereza Kozempelová, Markéta Beláková, Pavlína Seifertová a Dominika Eva Fantová.

Příjezd do Ústí byl tentokrát zpestřen humorným výstupem instruktora autoškoly ve dvoře, který bojovně  naladil oba baníkovské trenéry /jednoho více .../, zatímco hráči působili spíše zakřiknutým dojmem.

 

 Turnaj začal smíšenou čtyřhrou, ve které náš klub získal jediný titul oblastního přeborníka, Lucka Borovská v turnaji zvítězila ve dvojici s Járou Máchalem /Slovan Vesec/. Další naše páry L.Pátek-T.Kozempelová, D.Seifert – M.Beláková,J.Králíček – D.Fantová, J.Cach /Super Stars Most/ -P.Seifertová, M.Macků – K.Hejčlová /Goram Teplice/  zůstaly v poli poražených.

 

 Ve dvouhře chlapců jsme získali bronz zásluhou Jirky Krále, na postup na MČR to však nestačilo. Velmi pěkný výkon podal na turnaji Lukáš Pátek, který obsadil 5.-8.místo.

 

 Dívčí singl odehrály všechny favoritky podle papírových předpokladů a tak Lucka Borovská bojovala o postup na "republiku"  proti převaze soupeřek ze Super Stars Most. Svou roli celkem zvládla, v souboji o druhou postupovou pozici porazila Báru Psotovou. Situace mohla být jednodušší, kdyby Lucka v předchozím semifinále  porazila svou hlavní rivalku této věkové kategorie Lucku Paurovou. Terka Kozempelová obsadila po prohře s se stejnou soupeřkou 5.-8.místo.

 

Ve čtyřhře chlapců si na postup na republikový šampionát  brousila zuby dvojice Jiří Král a Jiří Vajsejtl /Slovan Vesec/, plány jim zkřížila dvojice libereckých "blondýnů" Jára Máchal a Kryštof  Bumbálek, která s přehledem zvítězila ve finále této disciplíny.  Bronz z deblu si z Ústí odvezl náš pár Honza Králíček - David Seifert.

 

Úspěch a postup na mistrovství republiky nám přinesla dívčí čtyřhra. Dvojice Terka Kozempelová - Lucka Borovská prohrála po velkém boji až ve finále a díky tomu se na vrcholný turnaj sezóny kvalifikovala.

 

Autor: J.Král st.

 

 

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie U15

 
 

Fotogalerie k článku:otevřít na rajčeti