Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Nominace - Liberecké zápasení

25.11.2013

LIBEREC - v sobotu 22.11.2013 byl v 6,00 hod. ráno velký sraz před mosteckou halou, kde se chystala velká výprava na turnaj GPC U15 v Liberci. Ospalé tváře Lucky, Terky, Markéty, Pavči, Jirky, Davida, Michala a Honzy se pomalu nasoukaly do aut do růžova vyspalých řidičů a vyrazili jsme směr Ještěd. Chyběl pouze Lukáš, který dorazí po vlastní ose.

Osádky aut:
Lub- (Honzík, Míša, Dave, a Pavča)
J.Král- (Terka, Lucka, Jirka a Markéta)

Cesta proběhla v pohodě a ani jsme se nenadáli a byli jsme v cíli- na Harcově v Liberci (pohodová jízda plná dunivé muziky a stálého přísunu jídla- takové cestování prostě miluji :-) Lub).

Nahlásili jsme dvojice do mixů a trenér číslo II. Jirka Král odchází na relaxační plavání do bazénu- odpočinek je základ.

Složení našich dvojic bylo následující:
jako jedničky pavouku Boreček s Máchalem, Pavča s Kubou Cachem, Honza s Markétou, David s Terkou a Michal s Verčou Novou. Všichni až na Honzu s Markétou byli ve druhém kole. Honza a Markéta se tedy museli vypořádat s Mádlem s Hejčlovou  což vcelku v pohodě zvládli ve dvou setech 21:17,21:15. Pak narazili na složený pár Cach Seifertová- to byl pohledný třísetový match kde si obě dvojice nedaly nic zadarmo a rozhodovalo se až v koncovce třetího setu- 21:12, 12:21, 21:19. Ve třetím kole pak narazili na Bolinu se Skuhrovou a i přes pěkný výkon se před nimi ve dvou setech 21:12,21:17 museli sklonit- Pavča spolu s Kubou hrála jak vyměněná- vyloženě herně pookřála. David společně s Terkou po prvním těsném setu 25:23 vcelku snadno podlehli ve druhém setu 21:8. Michal s Veronikou Novou narazili na druhý pár pavouka Bumbálek Paurová a ve dvousetech 21:9,21:5 se s mixem rozloučili. Poslední dvojicí a zároveň nejúspěšnější byli Lucka s Jardou Máchalem, pavoukem projeli snadno jak nůž máslem až do finále beze ztráty setu- S Cachem D. s Dobiášovou 21:10, 21:10; s Abrahámem se Štroblovou 21:6, 27:25, s Bolinou se Skuhrovou 21:7, 21:14 a až ve finále se zápas s Bumbálkem s Paurovou protáhl na tři sety 21:15, 15:21, 21:12 Lucka byla trochu nervózní,ale v pravý čas zapnula a tím výrazně napomohla k vítězství.

Již v průběhu mixů odstartovaly dvouhry. Trochu zklamání po pěkném výkonu v mixu pro mě byl výkon Pavlíny hrající proti Hejčlové - byla to odevzdaná bezbarvá hra 21:8, 21:6.Tu pak v dalším kole vcelku snadno porazila Terka 21:12,21:18. Její další zápas jsem bohužel neviděl, poněvadž jsme si vyměnili s Jirkou Králem pozice a já jsem šel za požitkem nejmilejším- na jídlo - Candát byl opravdu vynikající, k němu kapucínko a dortík a spojený výraz na mé tváři byl na světě, již zbývalo vzít s sebou pizzu pro Lucku a hupky-dupky zpátky. Když jsem se vrátil akorát dohrávala svůj zápas Terka, ta bohužel překvapivě nestačila na Svobodovou když ve třetím setu neudržela slibný náskok- výsledek byl tedy 21:19, 12:21, 22:20. Další dívkou která nastoupila do dvouher byla Markéta a ač se snažila a urputně bojovala nestačila ve třech setech na Psotovou 21:17. 17:21, 21:10. Poslední z našich hráček a zároveň nejúspěšnější byla první nasazená Lucka Borovská. V prvním zápase narazila na Mikézovou a v prvním setu se nečekaně velmi trápila a nakonec i prohrála, ve druhém se naštěstí probudila a vcelku snadno bez větších komplikací celý zápas vyhrála 18:21, 21:15, 21:13. Následoval zápas třetího kola proti Nováčkové, tam byl opět první set s pomalým rozjezdem avšak zavčas Lucka odbrzdila a první set nakonec těsně zvládla, druhý set byl už jen formalitou- stav po dvou setech 21:18, 21:10. Do semifinále s bolavou rukou, ale s odhodláním vyhrát. To se podařilo když přemožitelku Terky Svobodovou Lenku porazila s přehledem 21:13, 21:14 a byla ve finále a tím i postoupila na „A“. Finále bylo opakováním teplického finále, nyní však měla Lucka méně sil a i přes svou snahu s bolavou ručkou prohrála 21:16, 21:12- celkově, za celé vystoupení pochvala.

U chlapců Michal nastoupil na prvního nasazeného Máchala a ve dvou setech prohrál 21:14, 21:7, úspěchem pro Michala byl už samotný postup na céčka do příštích zápasů dobrou zkušeností. Honza v prvním kole proti Kubáčkovi toho moc nevypotil, když celkem snadno vyhrál 21:12, 21:12. V dalším kole byl ale na jeho síly Bumbálek a ač se Honza snažil a bojoval prohrál 21:16, 21:12. Na dvouhry dorazivší Lukáš nastoupil proti Šrejberovi a hladce vyhrál 21:11, 21:7, tento hladký postup se však  v dalším kole neopakoval. S dlouhodobě se zraněními bojující a s tréninkovým výpadkem Lukáš nastoupil proti Kubovi Cachovi, byl to vyrovnaný zápas, kde rozhodovaly maličkosti a nasbírané tréninkové jednotky. Luky prohrál ve třech setech 21:19, 16:21, 21:18.Na dvojku pavouka Jirku Vajsejtla nastoupil David Seifert, na nasazenou dvojku nestačil a snadno prohrál 21:8, 21:8. Nejlepším zástupcem v soutěži chlapců byl Jirka Král ml.. Postupně porazil Stupku 21:3, 21:6, Filipa  21:9, 21:6 a nakonec narazil v rozhodujícím zápase o přímý postup na „A“ v semifinále proti parťákovi z doublu Jirkovi Vajsejtlovi, zde bohužel ač se náš Jirka snažil sebevíc prohrál ve dvou setech 21:17, 21:14 a musel ještě nastoupit do dalšího zápasu o náhradníka. Zápas o prvního náhradníka proti Bumbálkovi, toto byl jeho soupeř v boji o 3 místo. V prvním setu se Jirka nemohl dostat do zápasového tempa a prohrál, v dalších dvou setech ukázal více fyzických sil a tím i udolal svého soupeře 16:21, 21:13, 21:13. Následovaly i další zápasy o pořadí, které naše děvčata zvládla na jedničku i když ve třech setech;  Pavča porazila Válovou po setech 21:20, 14:21, 23:21 a Markéta Řasovou 20:22, 21:15, 21:11.

Jako poslední disciplíny jsou jako vždy doubly. Dvojice byly spárovány následovně: Král J. Vajsejtl, Šrejber Macků, Seifert Králíček, Seifertová Beláková a Borovská Kozempelová. David s Honzou nastoupili proti Mádlemu s Kubáčkem a ikdyž celý zápas z obou stran měl do ukázkového doublu daleko, tak nakonec naši celkem s přehledem vyhráli 21:14, 21:10. Jirka s Jirkou byli nasazené jedničky chlapeckého pavouka a v prvním zápase narazili na složený pár Macků Šrejber který bez problémů porazili 21:15, 21:10. Spanilá jízda pak pokračovala i po zápase s našimi Honzou a Davidem které porazili 21:8, 21:2 a byli ve finále do kterého se podle mého trochu překvapivě probojovali Bolina s Valtrem kteří předtím porazili dvojici Bumbálek Heindofer 22:20, 21:14. Jirkové po prvním snadném setu trošku zavrávorali a nemohli probít obranu soupeřů- zde opravdu neplatilo pravidlo “když to nejde silou, jde to ještě větší silou“ a nakonec podlehli. Ve třetím setu začali více používat hlavu a vcelku snadno strhli vítězství na svou stranu 21:14, 17:21, 21:13.

Děvčata Pavča s Markétou v prvním kole nastoupila proti Řasové s Dítětovou které porazily 21:16, 21:11. Další zápas proti Svobodové s Novou byl nad jejich síly a skončil ve dvou setech 21:7, 21:12- naše děvčata mají ještě co dohánět, co se stylu hry, taktiky a úderů při doublu týká. Dvojky pavouka byly Terka s Luckou, Terka se již oklepala z porážky od Svobodové a výrazně tak napomohla k výkonům celého páru. Do prvního zápasu nastoupila děvčata proti Nováčkové s Válovou, když jsem si myslel po prvním setu, že všechno bude OK, tak se to nějak ve druhém  zamotalo a děvčata musela bojovat o bytí a nebytí ve třetím setu. Ten bravurně zvládla a po výsledku 21:9, 17:21, 21:15 mohli nastoupit do semifinálového utkání. Na teplické obranářky Novou se Svobodovou jsme si domluvili taktiku, kterou naše holky dodržely, navíc Terka převzala zápasovou iniciativou aby vymazala hendikep bolavé ruky Lucky a nakonec vcelku v pohodě ve dvou setech 21:14, 21:18 postoupili do finále. Jejich poslední zápas skončil na raketách Dobiášové s Paurovou 21:13, 21:12. Celkově našim oběma děvčatům za předvedenou hru ve čtyřhrách dávám výrazný palec nahoru.

Stejně tak jako Terka s Luckou zanechal výraznou stopu i Jirka.

Závěrem mého resumé bych řek, že všichni naši hráči bojovali urputně, i když jen to na vítězství nestačí, a snad také všichni pochopili, že vždy je ještě co zlepšovat, pracovat na sobě a to i mimo tréninkové jednotky.

Již byla tma, nevlídné počasí a celá naše velká výprava se chystala domů. Menší zmatky na parkovišti se celkem rychle a snadno vyřešily, proběhlo menší stěhování národů kdy Honzík s Michalem po informaci, že já domů z důvodu transportu Davida s Pavčou do Třebívlic pojedu poněkud déle, si rádi vyměnili místa s Terkou a Borečkem. Cestou necestou, mlhou hustou tak, že by se dala krájet, jsme se vydali k domovu. Z důvodu mého hladu a přeplněných měchýřů posádky- především Lucky (je to starý prostatik) jsme více stáli než-li jeli :-), ale nakonec jsme přeci jen po dlouhých více než třech hodinách dojeli domůůůůůů. Rychle ale bez zastávek s Jirkou, pomalu s duněním decibel a exkurzemi benzinek s Lubošem.