Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Ondrovy dva bronzy na Grand Prix "A" patnáctiletých

8.12.2013
 

MOST - O víkendu 7.-8. prosince 2013 pořádal „konkurenční“ mostecký klub Super Stars  turnaj Grand Prix „A“, kategorie U15. Na turnaji hráli z našeho klubu Terka Kozempelová, Jirka a Ondra Královi.

Smíšená čtyřhra:  tato disciplína není u hráčů Baníku nejoblíbenější, ale po tomto turnaji se snad situace změní. Ondra Král společně s Verčou Dobiášovou přehráli nasazené páry Martin Jindra-Veronika Srncová (TJ Sokol České Budějovice/Sokol Židlochovice) a Jiří Vajsejlt-Adéla Vacková (TJ Slovan Vesec/Sokol Radotín Meteor Praha) a postoupili do semifinále. V něm potrápili i dvojici Petr Beran-Pavlína Krpatová (TJ Sokol Křemže/TJ Sokol Polabiny Pardubice), ale do finále se po prohraných setech 21:23,17:21 neprobojovali. Přesto je pro oba bronz největším úspěchem v této disciplíně.

Jirka Král hrál mixa s Terkou Kozempelovou, výkon obou našich hráčů byl matný a nemohl stačit na vítězství ani v úvodním zápase pavouka.

Čtyřhra:  v této disciplíně byl překvapivě nejúspěšnější Jirka Král. Společně s Jirkou Vajsejtlem (TJ Slovan Vesec) využili příznivého losu a po výhře nad bratry Kostrhuny obsadili 5.-8. místo. Ondra Král měl v deblu s Járou Máchalem v 1. kole mnohem složitější úkol – porazit krumlovskou dvojici Nicola Siviglia-Marek Jakeš. Po slibném začátku začali Ondra s Járou hodně kazit a ve třech setech svým soupeřům podlehli.

Terka Kozempelová získala oblastní nominaci ve čtyřhře s Luckou Borovskou, ta však startovat nemohla pro zdravotní potíže. A tak Tereza hrála čtyřhru s Anetou Skuhrovou (Super Stars Most), holky bohužel nepřešly přes 1. kolo.

Dvouhra: ve dvouhře jsme měli jen Ondřeje Krále, ten konečně postoupil do semifinále přes Martina Kurala (USK Plzeň). V neděli hrál se soupeřem, se kterým se setkává  od U11,  s Matějem Hubáčkem (Sokol Radotín Meteor Praha). Zápas byl vyrovnaný od začátku do konce, bohužel Ondra prohrál v koncovce 3. setu 22:24.

Poslední dva víkendy se v Mostě konaly dva mládežnické republikové turnaje. Pro hráče, kteří se na tyto turnaje neprobojovali, je škoda, že se na špičkový badminton nepřišli alespoň podívat. Mohlo by je to motivovat k větší tréninkové píli.

Autor: J.Král st.

Výsledky turnaje

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie U15

 
 

Fotogalerie k článku:otevřít na rajčeti