Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Stříbro a bronz pro Romana Dokládala na Mistrovství ČR patnáctiletých

22.4.2012
 
web
BENÁTKY NAD JIZEROU – V sobotu a v neděli 21.-22. dubna 2012 hostily Benátky nad Jizerou nejlepší starší žáky na Mistrovství České republiky v kategorii U-15. Na tomto Mistrovství měl Baník Most kvarteto zástupců – Romana Dokládala, Ondřeje Krále, Adama Hofmana a Petru Karochovou. Nejvýrazněji se prosadil Roman Dokládal, který získal celkem dvě medaile, stříbro ze čtyřhry a bronz ze dvouhry.
                                        
Turnajové dvojky Roman Dokládal a Ondřej Klimeš začali svou finálovou pouť výhrou nad domácí dvojicí Christian Savin-Jakub Tichý v dobrém tempu a po setech 21:19 a 21:14. V semifinále si poradili s nasazenými čtyřkami turnaje Petr Beran-Vojtěch Lapáček (Sokol Křemže/Sokol České Budějovice) po setech 21:18 a 21:11. Ve finále na severočeské hráče čekaly nasazené plzeňské jedničky turnaje Jan Louda s Radkem Pistulkou. Naši hráči v první setu zaskočili soupeře svou hrou a zvítězili v něm 21:13. V druhém setu plzeňští hráči zabrali na vyšší otáčky a hra se začala lámat a set byl podobný tomu prvnímu, ale v opačném gardu a zvítězili 21:11. Díky lepšímu servisu a příjmu  si rozhodující třetí set (21:16) už plzeňané pohlídali. Pro kluky bylo stříbro nakonec spíše zklamáním. Ondřej Král hrál ve dvojici s veseckým Jaroslavem Máchalem, po nevýrazném výkonu se jim nepodařilo postoupit z prvního kola přes dvojici Christian Savin-Jakub Tichý a (Deltacar Benátky n. Jiz.) obsadili tak 9.-16. místo.
 
Ve dvouhře chlapců nasazená dvojka Roman Dokládal zvítězil po třech setech nad Jiřím Burešem (Sokol Veselý Jehnice) 21:17, 15:21 a 21:14, ve čtvrtfinále zvítězil nad Jakubem Klubalem (SK Prosek Praha) 21:12 a 22:20 a měl již jistý bronz. O cennější medaili Romana připravil jeho deblový spoluhráč Ondřej Klimeš, který byl v semifinále úderově jistější a méně kazil a zvítězil po setech 12:21 a 20:22. Ondřej Král si zahrál 1.kolo s jedničkou republikového žebříčku U 13 s Petrem Beranem ze Sokola Křemže. Byl z toho precizně odehraný vyrovnaný první set, druhý set po prohře v prvním probíhal tak, jak jsme u Ondry viděli již mnohokrát – odevzdaný výkon bez bojovnosti. Ondra tak obsadil 17.-24. místo.
 
Petra Karochová  neměla v singlu příznivý los a v 1. kole hrála s Magdalenou Lajdovou (TJ Astra Praha-Zahradní Město), prohrála s pozdější mistryní ČR 0:2 na sety. Nedařilo se jí ani v zápase o pořadí, kde podlehla o dva roky mladší soupeřce Bertě Ausbergerové (SK Prosek Praha) 15:21 a 17:21. Obsadila celkové 25.-32. místo. Pokud chce být Petra  úspěšná i v kategorii U 17, bude muset zlepšit pohyb po kurtu.
 
Smíšenou čtyřhru hrál Roman Dokládal s Janou Slatinskou (TJ Slovan Vesec). Po výhře nad Jakubem Klubalem a Michaelou Zelinkovou (SK Prosek Praha) a prohře s Janem Loudou a Denisou Šikalovou (TJ Bílá Hora Plzeň/Deltacar Benátky n. Jiz.), pozdějšími mistry ČR obsadili Roman s Janou 5.-8.místo. Adama Hofmana Petrou Karochovou v prvním kole přehrál pár Michal Hubáček-Veronika Srncová (Sokol Meteor Praha-Radotín/Sokol Židlochovice) 21:9 a 21:7 a skončili na 17.-32.místě.
 
Mistrovství republiky skončilo pro Romana úspěchem, i když sám měl asi ambice na příčky nejvyšší. BK TJ Baník Most získal zásluhou Romana Dokládala další dvě medaile z MČR a letošní sezóna patří z tohoto hlediska v mládežnických kategoriích k nejúspěšnějším za poslední léta.
 
Mistry České republiky pro rok 2012 se ve dvouhrách stali : Jan Somerlík (Sokol Klimkovice) a Magdalena Lajdová z TJ Astra Praha-Zahradní Město, ve čtyřhrách dominovali Jan Louda-Radek Pistulka (Bílá Hora Plzeň/USK Plzeň) a Sabina Milová-Monika Světničková (SKB Český Krumlov/Sokol Veselý Jehnice), ve smíšené čtyřhře Jan Louda-Denisa Šikalová (Bílá Hora Plzeň /Deltacar Benátky n. Jiz.).
 
Celkové umístění našich hráčů na Mistrovství ČR, kat. U-15 :
 
Příjmení, jméno
dvouhra
Čtyřhra
smíšená čtyřhra
Dokládal Roman
3.-4.
2.
 (Klimeš O. – Vesec)
5.-8.
 (Slatinská J. – Vesec)
Král Ondřej
17.-24.
9.-16.
(Máchal J. – Vesec)
- - -
Hofman Adam
- - -
- - -
17.-32.
 (Karochová P. – B. Most)
Karochová Petra
25.-32.
- - -
17.-32.
 (Hofman A. – B. Most)
 

Výsledky Mistrovství ČR, kat. U-15 
 
On-line výsledky

 

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie U15

 
 

Fotogalerie k článku: