Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Tři postupy na Grand Prix „A“ v Břeclavi

18.11.2012

ÚSTÍ NAD LABEM - V sobotu 17. listopadu 2012 se v Ústí nad Labem konal druhý turnaj Grand Prix „C“ hráčů a hráček kategorie U-15. Tohoto turnaje se zúčastnila osmička hráčů a hráček Baníku Most – Jiří Král, Michael Macků, Jan Králíček, Jan Kubalík, Ondřej Král, Lucie Borovská, Lucie Lavičková a Terezie Kozempelová.

Turnaj začal tradičně smíšenou čtyřhrou, kde chtěl náš pár Ondra Král Luckou Borovskou  obhájit vítězství z minulých „céček“. Již v semifinále na ně čekali hlavní konkurenti Jarda Máchal s Luckou Paurovou (TJ Slovan Vesec/Super Stars Most), naší hráči vyhráli 2:0 na sety. Ve finále se Ondra s Luckou střetli s nově vytvořenou dvojicí Jirka Král s Verčou Dobiášovou (Super Stars Most), Jirka s Verčou se snažili, ale na sehranější dvojici to nestačilo. Celkové 5.-8. místo obsadili Honza Kubalík s Luckou Lavičkovou. Na 9.-16. místě skončili Honza Králíček s Terkou Kozempelovou a Míša Macků s Amálií Blovskou (BK Goram Teplice).

Pokračovalo se dvouhrami. Honza Králíček svedl v 1. kole třísetový boj s Lukášem Linhartem (Super Stars Most), bohužel třetí set Honza prohrál 18:21. Míša Macků měl smůlu na los, v osmifinále prohrál s pozdějším vítězem Jaroslavem Máchalem (TJ Slovan Vesec). Konečné 9.-16. místo obsadil také Honza Kubalík, když prohrál s Matějem Novotným (SK Děčín). Jirka Král na turnaji obhajoval prvenství, po výhrách nad Adamem Šrámkem (TJ Chemička Ústí nad Labem), Matějem Novotným (SK Děčín) a Milošem Podolským (TJ Chemička Ústí nad Labem) se dostal do finále. Jára Máchal (TJ Slovan Vesec) však ve finále podal mnohem koncentrovanější výkon než minule a zaslouženě celý turnaj vyhrál.

V dívčím singlu se do osmičky dostala po vítězství nad Bárou Nováčkovou (TJ Slovan Vesec) Terka Kozempelová. V dalším kole však nestačila na Lucku Paurovou (Super Stars Most). Lucka Lavičková nejprve porazila Lenku Svobodovou (BK Goram Teplice), pak narazila na oddílovou kolegyni Lucku Borovskou. Již minule spolu holky svedly třísetový zápas, situace se nyní opakovala jen s opačným výsledkem, vyhrála Lucie Borovská. V dalším kole sehrála Lucka Borovská vyrovnaný zápas s Veronikou Dobiášovou (Super Stars Most), na konci se opět projevil rozdíl v kondici obou hráček a Lucka prohrála ve třech setech. V zápase o pořadí porazila Veroniku Novou a protože jedna z favoritek turnaje, Lucie Paurová (Super Stars Most) se nešťastně zranila, znamenalo 3. místo postup na Grand Prix „A“.

Ve čtyřhře chlapců se do finále dostaly složené páry Ondra Král-Jára Máchal (TJ Slovan Vesec) a Jirka Král-Jirka Vajsejtl (TJ Slovan Vesec). Podle očekávání vyhráli starší – Ondra s Jardou. Další naši hráči Honza Králíček s Míšou Macků a Honza Kubalík s Matějem Novotným (SK Děčín) skončili v deblu na 5.-8. místě.

Dívčí čtyrhra byla poznamenána dvěma zraněními, kromě Lucky Paurové odstoupila z turnaje i partnerka Terky Kozempelová Ilona Mikezová (TJ Slovan Vesec). Terka tak po přelosování nastoupila s Adrianou Michalovou (Super Stars Most), tento složený pár podlehl ve čtvrtfinále našim Luckám 0:2 na sety. Odstoupení hlavních favoritek využily k vítězství Lucka Borovská a Lucka Lavičková. Ve finále přehrály Veroniku Novou s Amálií Blovskou (BK Goram Teplice).

Na Grand Prix „A“ U-15, který proběhne 24.-25. 11. 2012 v Břeclavi, se kvalifikovali Ondřej a Jiří Královi a Lucky Borovská a Lavičková.