Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Trojnásobný přeborník Ústeckého kraje - Jan Machač

10.5.2009
 
p1010012

MOST - V neděli 10.5.2009 pořádal Super Stars Most Přebor Ústeckého kraje starších źáků (U15). Turnaje se zúčastnilo 11 chlapců a 18 dívek, ale pouze jen ze tří badmintonových klubů. Baník Most vyslal na turnaj desítku hráčů a hráček, mezi kterými vyčníval Jan Machač který vybojoval titul ve dvouhře, s Pavlem Krškou ve čtyřhře a s Kateřinou Srpovou ve smíšené čtyřhře. Kateřina Srpová přidala 2. místa ve dvouhře a ve čtyřhře spolu s Martinou Ottovou (BK Goram Teplice) a Pavel Krška ve smíšené čtyřhře spolu s Lindou Petráškovou.

Ve dvouhře chlapců nenechal Jan Machač nikoho na pochybách, kdo je letošní sezóně v této kategoii v severních Čechách pánem. V semifinále smetl Vodrážku ze Super Stars Most (21:11, 21:9) a ve finále i jeho oddílového kolegu Valentu (21:16, 21:15). Ze zápasů lze ještě vybrat posun mladých hráčů Adama Hofmana, který porazil Tiptu (Ústí) a Kamila Woznicu, který vyhrál nad Motejlem (Super Stars Most) .V dívkách se dost natrápila Kateřina Srpová s další hráčkou Baníku, výborně hrající, Lindou Petráškovou (21:19, 21:17), v dalším zápase prolomila blok se Salačovou (21:19, 22:24, 21:11), ale ve finále neprolomila sérii porážek s Koldovou (obě Super Stars Most) – 21:15, 6:21, 13:21. Dobře zahrála mladá hráčka Petra Karochová, která po snadné výhře v 1. kole nad Phamovou (Super Stars Most, prohrála v dalším kole těsně s Kuželovou z Ústí po setech 14:21, 21:16 a 17:21.

Ve čtyřhře se ve finále střetly očekávané dvojice Krška-Machač a Valenta-Vodrážka (Super Stars Most). Po celý zápas na hřišti vládla naše dvojice a také po zásluze vyhrála po setech 21:15 a 21:16. I v dívkách bylo očekávané finále Koldová-Salačová (Super Stars Most) a Srpová-Ottová.Naše dívky se ale do finále nadřely, když jen těsně porazily ústeckou dvojici Kuželová-Matysová (19:21, 21:12, 21:19). Ve finále podlehly Koldové se Salačovou 21:23 a 7:27.

Finále smíšené čtyřhry bylo pouze baníkovouskou záležitostí. Proti očekávanému páru Machač-Srpová se postavila dvojice Krška-Petrášková, která nečekaně a překvapivě porazila hráče Super Stars Most Valentu se Salačovou (23:21 a 21:14. Ve finále si titul Honza Machač Káťou Srpovou nenechali vzít a zvítězili nad klubovými kamarády 21:15 a 21:12.

VÝSLEDKY HRÁČŮ BK TJ BANÍK MOST :  

DVOUHRA CHLAPCŮ :  
1. místo - JAN MACHAČ
5. místo - MATĚJ HOFMAN, ADAM HOFMAN, KAMIL WOZNICA, PAVEL KRŠKA
9. místo - PAVEL ŠEPS

DVOUHRA DÍVEK :  
2. místo - KATEŘINA SRPOVÁ
5. místo - LINDA PETRÁŠKOVÁ
9. místo - PETRA KAROCHOVÁ, VERONIKA JELÍNKOVÁ

ČTYŘHRA CHLAPCŮ :  
1. místo - PAVEL KRŠKA – JAN MACHAČ
3. místo - ADAM HOFMAN – MATĚJ HOFMAN
5. místo - PAVEL ŠEPS – KAMIL WOZNICA

ČTYŘHRA DÍVEK :  
2. místo - KATEŘINA SRPOVÁ – MARTINA OTTOVÁ (BK Goram Teplice)
5. místo - PETRA KAROCHOVÁ – LINDA PETRÁŠKOVÁ
9. místo - VERONIKA JELÍNKOVÁ – DANIELA KUBÁŇOVÁ (Super Stars Most)

SMÍŠENÁ ČTYŘHRA :  
1. místo - JAN MACHAČ – KATEŘINA SRPOVÁ
2. místo - PAVEL KRŠKA – LINDA PETRÁŠKOVÁ
5. místo - ADAM HOFMAN – PAVLA VRZÁKOVÁ (Super Stars Most), KAMIL WOZNICA – MARTINA OTTOVÁ (BK Goram Teplice)
9. místo - PAVEL ŠEPS – VERONIKA JELÍNKOVÁ, MATĚJ HOFMAN – PETRA KAROCHOVÁ

Celkové výsledky KP U15

Postřehy z turnaje :
Karochová Petra
- málo používá petřejší škálu úderů, po druhém klíru za sebou pomaličku ztrácí půdu pod nohama, silově dobře vybavená
Woznica Kamil - Umořen dlouhými míči, při změně taktiky nepřesnost úderů
Hofmani - 3.místo v deblu je dobré
Petrášková Linda - předvedla zatím pro nejlepší výkon dne - porazila Dugovou ve třech a vážně ohrožovala Káťu (vedla 16:8 v prvním, nechala si poradit, ale musí se jí někdo věnovat celý zápas, jinak hraje stereotyp - zatím sama nedokáže změnit taktiku nebo vyhodnotit chyby, vypadá fyzicky dobře připravená-Dugovou uvařila
Krška Pavel - bohužel doplatil na los, v 2. kole Honza, nejoblíbenější úder smeč, někdy zapomíná na zkrácení hry, silově dobrý
Srpová Kateřina - Linda ji prohnala pérka, ale prokázala, že umí zapojit i nohy, myslím, že je na dobré cestě, jak pohyb zlepšit, proti Koldové vyhrála 1.set, ve zbylých dvou už i přes snahu tahala za kratší konec. Musí se motivovat ke ztrátě strachu ze známých jmen
Bohužel debl Káťa-Martina tentokrát nic moc, proti slabých se nechaly vláčet a vyhrály až ve třech setech, ve finále do střetu raketdobré, pak psychicky mimo. Snad nás jejich psychika nepoloží na MČR družstev v Krumlově, možná bude větší i jejich motivace.

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie U15

 
 

Fotogalerie k článku: