Statistika návštěvnosti

Úspěšný turnaj Grand Prix „C“ starších žáků v Teplicích

2.10.2012

gpc-u-15,-29

TEPLICE – V sobotu 29. září 2012 se konal v Teplicích turnaj Grand Prix „C“, kategorie U-15. Baník Most přijel ve složení Lucie Borovská, Terezie Kozempelová, Lucie Lavičková, Martin Jakubašek, Jiří Král, Ondřej Král a Jan Kubalík.

Chlapecká dvouhra nám přinesla patrně největší úspěch, když celý turnaj vyhrál Jirka. Cestou do finále bez větších problémů vyřadil Lukáše Zischku (Super Stars Most), Davida Hrdličku (TJ Chemička Ústí nad Labem), Antonína Kučeru (TJ Slovan Vesec). Ve finále vyhrál v dramatickém třísetovém zápase nad Jaroslavem Máchalem (TJ Slovan Vesec). Honza zvítězil v 1. kole nad Šimonem Heindorferem (TJ Slovan Vesec), v dalším kole byl nad jeho síly Kryštof Bumbálek (TJ Slovan Vesec). Martin byl na prvním „céčkovém“ turnaji starších žáků a spíše s touto úrovní seznamoval, v 1. kole prohrál s Jiřím Vajsejtlem (TJ Slovan Vesec).

V dívčím singlu obsadila 3. místo Lucka Lavičková, v úvodním kole přehrála Anetu Skuhrovou (Super Stars Most), ve 2. kole Ilonu Mikešovou (TJ Slovan Vesec). V semifinále byla nad její síly Lucie Paurová (Super Stars Most). A tak se v souboji o 3. místo utkaly obě naše Lucky. Holky odehrály asi nejlepší badminton, jaký jsem u nich viděl. Nakonec zvítězila Lucka Lavičková, když na konci zápasu těžila ze své lepší kondice. Lucka Borovská nejprve vyhrála nad Adrianou Michalovou (Super Stars Most), pak porazila naši Terezu Kozempelovou. V boji o postup na Grand Prix „A“ jí v semifinále stála Veronika Dobiášová (Super Stars Most), Lucka s ní poprvé v životě sehrála vyrovnaný třísetový zápas, ale ani bojovný výkon na vítězství nestačil. Terka v prvním zápase vyhrála nad Lenkou Svobodovou (BK Goram Teplice), ve 2. kole vyřadila Terezu Míškovou (VSK Slavia TU Liberec), ve čtvrtfinále prohrála s oddílovou kolegyní Luckou Borovskou.

Debl kluků přinesl našemu klubu úspěch ve formě finálové účasti nově složených párů Ondřej Král-Jaroslav Máchal (TJ Slovan Vesec) a Jiří Král-Jiří Vajsejtl (TJ Slovan Vesec), zvítězila starší a zkušenější dvojice Ondra s Járou. Jan Kubalík a Martin Jakubašek prohráli v 1. kole s párem O. Král–Máchal.

Čtyřhra dívek skončila očekáváným finále Lucky Borovské a Lavičkové proti Lucii Paurové s Veronikou Dobiášovou (Super Stars Most). Zápas byl velmi vyrovnaný, Lucky měly dokonce ve 3. setu dva mečboly, ale nedokázaly utkání dovést do vítězného konce. Postup na republikový turnaj jim tak utekl. Terka Kozempelová hrála čtyřhru s Eliškou Láníkovou (TJ Chemička Ústí nad Labem), holky však po nevýrazném výkonu podlehly Šárce Ždánské s Terezou Míškovou (VSK Slavia TU Liberec) 1:2 na sety.

Smíšenou čtyřhru ovládl pár Ondra Král s Luckou Borovskou, ve finále porazil v třísetové bitvě pár Jára Máchal–Verča Dobiášová (TJ Slovan Vesec/ Super Stars Most). Další naše dvojice Honza Kubalík s Luckou Lavičkovou prohrála v semifinále s párem Jára Máchal-Verča Dobiášová. Jirka Král hrál mixa s Luckou Paurovou (Super Stars Most), dostali se do semifinále, kde neuspěli proti Ondrovi Královi s Luckou Borovskou. Martin Jakubašek Terkou Kozempelovou prohráli v 1. kole s Markem Filipem a Terezou Míškovou (VSK Slavia TU Liberec).

Republikového turnaje Grand Prix „A“, kategorie U-15, který se bude konat ve dnech 6.-7. října 2012 v Českém Těšíne se zúčastní Ondřej Král, Jiří Král a Lucie Lavičková.

Na závěr několik doporučení pro naše hráče. Lucka Lavičková se musí zaměřit na odstranění dlouhých nápřahů u spodních i horních úderů, jinak ji ostatní hráčky výkonnostně utečou. Lucka Borovská by měla zapracovat na rychlosti a kondici, jen herní tréninky už v tomto věku nestačí. Největší slabinou Terky Kozempelové je pohyb po kurtu. Jirkovi Královi by ke zlepšení výkonnosti pomohlo, kdyby všechny tréninky absolvoval ve stejném klidu jako tento turnaj – často se na trénincích vzteká, kroutí hlavou … U Ondry Krále se mi na tomto turnaji líbil přístup k mixu, velké výhrady mám naopak k tomu, jak kluci odehráli debla – badminton není kabaret a některé situace zaváněly nesportovním chováním. Honza Kubalík musí celkově svůj badminton zklidnit, hraje chaoticky, po kurtu spíše létá, než běhá. Martin Jakubašek by měl především celkově zesílit, v této věkové kategorii musí hráč přestřelit kurt, jinak nemůže vyhrávat.