Statistika návštěvnosti

Veronika Doušová jediný míček od mistrovského titulu !!!

20.4.2008

lamy-mcr-1

BRNO-JEHNICE - Na Mistrovství České republiky, kategorie starších žáků U15, které se konalo v Brně-Jehnicích ve dnech 19.-20.4.2008 náš klub reprezentovali Jan Machač a Veronika Doušová. A právě Veronika Doušová získala další medaili, tentokrát stříbrnou, společně s Lucií Pilařovou (TJ Chemička Ústí n.L.) ve čtyřhře dívek. Do finálového zápasu proti Bášové a Hejdrychové (Hr. Králové/Sokol Radotín) vlétly famózním způsobem, lehce vyhrály 1. set a ve druhém už už sahaly po mistrovském titulu, který jim však proklouzl mezi prsty po neproměněných 5 mečbolech ve druhém setu. Přesto stříbrné medaile jsou velikým úspěchem.

Ve dvouhře, jediné disciplíně ve které Jan Machač nastoupil na Mistrovství se v 1. kole střetl se Štěpánem Weinzettlem ze Sokola Radotín Meteor Praha. V 1. setu si po úvodních třech zkažených smečích tolik nevěřil a hrál technickou, ale nenátlakovou hru. Proto byl také stále o 2-3 balony pozadu za soupeřem a set prohrál 18:21. Druhý set byl obdobný, ale hlad po vítězství každou výměnou viditelně vyprchával. V zápase o pořadí proti Michalu Čapkovi (Benátky n.J.) pak bylo vítězství připsáno soupeři našeho hráče. Veronika Doušová v prvním kole lehce zvítězila nad Barborou Kračmarovou (BC 66 Ivančice), v kole druhém narazila na svou tradiční soupeřku Janu Žwakovou z Orlové-Lutyně. Tu v 1. setu překvapila svojí velmi útočnou hrou, měla vždy trochu navrch, ale na konci jí podlehla 20:22. Druhý set již byl v režii slezké hráčky, který vyhrála 21:11. Veronika však zanechala hráčsky sympatický dojem ze zápasu.

Ve smíšené čtyřhře Veronika Doušová nastoupila se svým tradičním a uzdraveným partnerem Davidem Piklem. Oba po výsledcích z minulých dvou týdnech pomýšleli hodně vysoko. Právem. Jako nasazený pár nastoupili až do 2. kola, kde bez větších problémů si poradili s dvojicí Hába-Mladá (Super Stars Most). Ve čtvrtfinále narazili na své severočeské spoluhráče Martina Šídu a Lucii Pilařovou (Liberec/Ústí n.L.). Vítězství v prvních dvou setech si rozdělili, proto šli do rozhodujícího setu, který byl velmi vyrovnaný. Veronika s Davidem si vytvořily před závěrem náskok 20:17, který se ale vlivem předvedené frašky s neustálým utíráním rukojeti ručníkem ze strany Martina Šídy (což by kvalifikovaný rozhodčí nenechal bez povšimnutí), rozplynul a v nervózním závěru se štěstí přelilo na liberecko-ústecký pár (20:22).

Ve čtyřhře dívek hrály nasazené dvojky turnaje Verča Doušová s Lucií Pilařovou v 1. zápase s dvojicí Klusoňová-Menšlová (Astra Praha/Hr. Hrálové). Po prvním vyhraném setu (21:16) pak trochu polevily a druhý set jim soupeřky vzaly (17:21), ale ve třetím setu již zase naše hráčky nenechaly nikoho na pochybách, kdo vyhraje (21:12). Semifinále proti páru Kolářová-Gavelčíková se vyvíjel výborně (1. set 21:15). Ale úvod 2. setu byl katastrofální, když prohrávaly 0:9 a pak ještě 2:10. Postupně ale náskok soupeřek snižovaly a podařilo se jim nakonec vyhrát 22:20. Nedělní finále mělo stejné obsazení jako nedávno v Berlíně. Severočešky však Alžbětu Bášovou (Hr. Králové) a Kateřinu Hejdrychovou (Sokol Radotín) dokonale zaskočily svým útokem, v půlce setu vyhrávaly již 11:3 a na konci to bylo 21:14. Druhý set byl hodně vyrovnaný, ke konci si holky vytvořily slibný náskok 20:17, ale nedokázaly ten kýžený balón proměnit v mistrovský titul a bohužel promarnily celkem 5 mečbolů. V infarktovém závěru set nakonec prohrály v nastavení 26:28. Rozhodující set byl podobný druhému, tahanice až do stavu 20:20 a následné prodloužení. V něm se štěstí přiklonilo k soupeřkám... Smutek a zklamání bylo veliké, ale mistrem může být jen jeden pár. Po tomto zápase panovala shoda, že Verča s Luckou zahrály famózně a byla to jejich vůbec nejlepší a zároveň nejdramatičtější čtyřhra od dob společného působení tohoto páru.