Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Výborný vstup žáků Baníku do nové sezóny

5.9.2009

MOST – Výbornými výsledky vstoupili žáci Baníku Most do nové sezóny badmintonu na turnaji Grand Prix „D“, kategorie U-15 v sobotu 5. září 2009. Z pěti disciplín jsme získali většinu, přesněji 3 vítězství. Ve dvouhře dívek nebyla přemožena Eva Volmutová, ve čtyřhře dívek vyhrála dvojice Lavičková-Volmutová a Eva Volmutová i do třetice, když vyhrála smíšenou čtyřhru spolu s Kamilem Woznicou. Jednoznačně nejlepší hráčka turnaje Eva Volmutová tedy dosáhla na úvodním turnaji sezóny hattricku. Velmi dobře si vedla nadějná hráčka 11-letá Lucie Lavičková, která k vítězství ve čtyřhře přidala i druhé místo ve smíšené čtyřhře s ústeckým Tiptou.

Ve dvouhře chlapců jsme měli pouze dva zástupce, a zde se moc nedařilo, nejvýše dosáhl Kamil Woznica semifinálovou účastí. Dvouhra dívek byla plně v režii Evy Volmutové, která deklasovala ve finále teplickou hrbáčkovou 21:7 a 21:9. Semifinále si ještě z baníkovských hráček zahrála Veronika Jelínková.

Ve čtyřhře chlapců pár Novotný-Woznica opět nedosáhl výše než na semifinále, o to víc se dařilo dívkám, kde naše dvojice Lavičková-Volmutová ve finále po prohraném prvním setu (13:21) zmobilizovaly své síly a přehrály své soupeřky z Teplic Hrbáčkovou a Romovou ve zbývajících dvou setech 21:14 a 25:23. Třetí místo ještě obsadila dvojice Drtíková-Jelínková.

Finále mixu bylo téměř v baníkovské režii, když proti pozdějším vítězům Kamilu Woznicovi a Evě Volmutové nastoupila Lucie Lavičková s Martinem Tiptou z Ústí a vyvrcholilo až ve třetím setu. Do dalšího semifinále postoupila Veronika Jelínková s Markem Šmitberským z Chemičky Ústí.

Pro postupující baníkovské hráče Kamila Woznicu, Evu Volmutovou, Veroniku Jelínkovou, Lucii Lavičkovou a Kateřinu Chojnackou byl tento turnaj ostrým testem na Grand Prix „C“, kat. U15, který se uskuteční 19.9.2009 ve Vesci. Do Vesce pojedou i další hráči, kteří mají postup zajištěn díky přímému postupu – Adam Hofman, Matěj Hofman a Petra Karochová.

Komletní výsledky Grand Prix "D", kat. U-15.

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie U15