Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Vydařený Májový turnaj badmintonistů

23.5.2004

Badmintonový klub TJ Baník Most uspořádal v sobotu 8. května v tělocvičně Sportovní haly TJ Baník Most 1.ročník MÁJOVÉHO TURNAJE žáků do kategorie U-13 a U-15 v badmintonu. Tohoto turnaje se celkově zúčastnilo 20 chlapců a 19 dívek z TJ Proboštov, BK Mius Teplice, Super Stars Most a pořádajícího Badmintonového klubu TJ Baník Most.

V úvodu turnaje přišla organizátory a hráče pozdravit náměstkyně primátora města Mostu a kandidátka v nadcházejících senátorských volbách za ODS na Mostecku paní JUDr. Hana Jeníčková, která po proslovu k hráčům předala upomínkové předměty Badmintonového klubu Baník Most, zajištěné od litvínovské firmy Graph Design. Hrálo se na 1 set do 21 bodů a byly sehrány dvouhry i čtyřhry chlapců a dívek. Barvy Baníku Most hájily : Krtičková, Hauserová, Doušová, Hantáková, Kratochvílová, Milerová, Procházková, Kalátová, Groč, Kejř, Kubát, Machač a Waicenbauer.

Finále dvouhry chlapců se stalo teplickou záležitostí, když Michal Kovacz vyhrál nad Markem Löfflerem 21:7. Na třetím místě se umístil Tomáš Appel z TJ Proboštov. Nejlepší z Baníku byl Jiří Waicenbauer, který skončil v osmifinále. Ve dvouhře dívek zvítězila domácí Adéla Krtičková nad Veronikou Stumpfovou (Super Stars Most) 21:17. Třetí příčku obsadila Martina Krollová z Teplic. Mezi osm nejlepších se ještě vměstnala další domácí hráčka Kateřina Hauserová.

Ve čtyřhře chlapců kralovali tepličtí Kovacz s Löfflerem, když ve finále porazili pár Appel-Waicenbauer (Teplice/Baník Most) těsně 21:17. Třetí místo patří také teplickým Piklovi s Valtrem. Finále čtyřhry dívek obstaraly velkou většinou hráčky Super Stars Most, když vítězství vybojovala dvojice Stumpfová-Krollová (TP) nad Kokoškovou a Nguyen Thi Hong Le 21:7. Čest Baníku Most zachraňoval na bronzové příčce pár Krtičková-Hauserová.

Turnaj dále pokračoval dovedností disciplinou - podání na přesnost, do které se zapojili všichni hráči turnaje. Nejpřesnější podání prokázali hráči Baníku Most a vítězem se stal Honza Machač, 2. místo obsadila Monika Kalátová a třetí Saša Kejř. Turnaj vrcholil štafetou v \"opičí dráze\" zúčastněných týmů. Týmem, který nejrychleji zvládl nástrahy dráhy se stal Super Stars Most, který ve finále porazil TJ Proboštov. V souboji o třetí místo porazilo družstvo Teplic pořádající klub Baník Most. Byl zde vyhlášen jak nejmenší hráč turnaje - Tomáš Appel (Teplice), tak i nejmladší účastník turnaje - Jan Machač.

Turnaj byl zakončen rozdáním diplomů a věcných cen třem nejlepším v každé disciplíně a odměnou organizátorům turnaje bylo poděkování všech zúčastněných, kteří se těší na další ročník.

Kategorie: Jednotlivci - Kategorie U15