Statistika návštěvnosti

Druhé místo Veroniky Doušové na turnaji Grand Prix „A“

8.2.2010

gpa-u17-7

PRAHA - V hale vinořské základní školy se o víkendu 6.-7. února 2010 konal druhý turnaj Grand Prix „A“, kategorie mladšího dorostu (U-17), kterého se účastnili dva zástupci našeho klubu – Veronika Doušová a Jan Machač. Hlavně Veronika Doušová zaznamenala velký úspěch v podobě účasti ve finále smíšené čtyřhry společně se svým spoluhráčem Martinem Šídou z VSK Slavia TU Liberec. Jan Machač si přijel zahrát zápasy pouze ve dvouhře.

Nasazené turnajové trojky VeronikaMartinem se po delší době sehrávaly a s menšími obtížemi porazili dvojici Gamon-Grufíková (Klimkovice/Přerov) 2:1 (-15,15,17). V dalším kole na ně čekal velmi silný pár Vraník-Kolářová L. (Benátky/Doubravka). Po prvním vyhraném setu 21:17 se jejich soupeři překvapivě položili a tak náš pár dohrál v poklidu druhý set 21:9. V semifinále na ně čekala hratelná benátecká dvojice Čapek-Červenková. Soupeři opět kousali jen v prvním setu, druhý set byl kopií z předchozího zápasu. Takže VeronikaMartinem si celkem v pohodě dokráčeli k nedělnímu finále po setech 21:14 a 21:9. Tady na ně čekala východočeská dvojice Matěj Šváb a Kristýna Menšlová. První set naši smolně prohráli 17:21. Nástup do druhého setu byl pro náš pár přímo děsivý. To co se ve druhých setech stávalo jejich soupeřům ve druhých setech se ve finále přihodilo našim. Než se vzpamatovali prohrávali 0:9 a později 2:15. Finále a první společná turnajová výhra byla tudíž v nenávratnu. Výsledek sice zkorigovali na koukatelných 11:21 ale zklamání na konci bylo veliké.

Čtyřhra dívek se dvojici Veronika Doušová-Anna Fričová (Proboštov) vůbec nepovedla, protože ve třech setech nestačily na hráčky Astry ZM Praha Dominiku Kurzovou a Michaelu Myšákovou 1:2 (11,-13,23).

Jan Machač hrál pouze dvouhru a z rakouských Alp se vrátil přímo na kurt, kde proti němu stál houževnatý, dobře hrající a vcelku neznámý hráč Petr Vacek ze Sokola Doubravka. Honza se dost natrápil, ale nakonec soupeře udolal ve třetím setu 22:20. V dalším kole byl ale nad jeho síly hráč Montasu Hradec Králové Michal Hamáček,se kterým prohrál 2:0 (18,8).