Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

GPC U17 na Stárech

5.12.2013

MOST - V neděli 1.12.2013 se v hale TJ Lokomotiva Most, domovské tělocvičny klubu Super Stars Most, odehrál turnaj Grand Prix “C“, kategorie U7. Celkem se jej zúčastnilo 9 našich borců a borkyň. Jmenovitě to byli: Tereza Kozempelová, Lucie Borovská, Markéta Beláková, Ondřej Král, Roman Dokládal, Jan Králíček, David Seifert a Adam a Matěj Hofmanovi. Ještě než turnaj začal, jsem být trochu nervózní, jelikož Roman, né a né se objevit v hale, bylo již za 5min 9 a mělo se už už losovat.  Nakonec se objevil. Všichni hráči hrají badminton dostatečně dlouho, aby věděli, že srazy jsou vždy min. 30 minut před zahájením turnaje…

Naše dvojice do mixů byly složeny následovně: Ondra Verčou Dobiášovou, Roman se Schmiedovou, Adam s Terkou, David s Kájou Hejčlovou (ta si jej mezi všemi dostupnými mladíky prostřednictvím velkého Vlasty vybrala), Honza Markétou a Mates Luckou. Jako první do bojů zasáhli Adam Terkou když v prvním kole narazili na Müllera s Riegerovou které celkem s přehledem porazili ve dvou setech 21:11,21:8. V dalším kole však narazili na pár Vajsejtl-Nováčková a celý zápas nedokázali najít recept, jak se dostat do hry a prohráli ve dvou setech 13:21, 12:21. Druhou dvojicí startující v prvním kole byli Honza s Markétou a po tuhém třísetovém boji s Čáslavským s Procházkovou, kdy se museli oklepat z těsné porážky v prvním setu a nakonec postoupili po vítězství 18:21, 21:12, 21:15. Ve druhém kole pak nastoupili proti Bolinovi se Skuhrovou, kterým podlehli celkem jednoznačně 11:21 a 14:21. Složený pár Roman se Schmiedovou narazili na teplickou dvojici Valter-Svobodová a ač se Roman snažil, nakonec podlehli ve dvou těsných setech 22:24, 20:22. Slepená dvojice David a za naše družstvo žáků „A“ hostující Klára ve druhém kole nastoupili na pár Jeníček-Psotová a v prvním setu se vyloženě spolu seznamovali a také velice těsně prohráli. Po krátké rozpravě v přestávce po prvním setu se nakonec jejich hra zlepšila a vcelku snadno oba sety vyhráli. Celkově tento zápas skončil 18:21, 21:12, 21:15. Do třetího kola nastoupili proti dvojici, která vyřadila Terku s Ádou - Vajsejtlovi s Nováčkovou. Celý zápas byl ve výrazné režii soupeřů, kterým nakonec podlehli 12:21, 17:21. Zbyly nám poslední dvě dvojice, Ondra s Verčou a Mates Luckou. Obě dvojice postupovaly pavoukem hladce jako nůž máslem a tak na sebe narazily ve finále - skvělý úspěch našich borců (a Verči Dobiášové), hlavně bych pak řekl pro Matese. Mates s Luckou postupně porazili: Heindorera s Válovou 21:9, 21:8;  Bolinu se Skuhrovou 21:18, 21:13 a Vajsejtla s Nováčkovou 21:17, 21:16. Ondra a Verča porazili Šrámka s Míškovou 21:5, 21:5;  Valtra se Svobodovou 21:12, 21:10 a  Bumbálka s Paurovou 21:12, 21:12. Tak jak hladce postupovaly dvojice pavoukem, nakonec skončilo i finále, kterému jasně dominovali a  na prvním místě skončili Ondra Verčou po výsledku 21:11, 21:9.

Ve dvouhrách narazil David Seifert na Kubu Cacha, který ještě dopoledne hrál svá utkání na Grand Prix “A“ U13 u nás v hale. Po nervózní a uvztekané hře plné chyb David prohrál 18:21, 13:21. Matěj bohužel nenavázal na úspěch v mixu a prohrál ve dvou setech s Vajsejtlem 20:22, 15:21. V prvním kole na sebe narazila dvojice Honza Králíček a o dvě hlavy vyšší Miroslav Müller. Bohužel Honzík nedokázal najít zbraň jak překonat svého soupeře a i když se mu nemůže upřít snaha a bojovnost, tak konečný stav byl 21:11, 21:16. Áda- Ironman Hofman nastoupil ve strhujícím utkání proti Čáslavskému. Adam po statickém výkonu (jeho ospalý výraz naháněl hrůzu spíše nám než-li soupeřovi) nakonec v koncovce projel první set a tak muselo dojít k nevyhnutelnému zásahu trenérské dvojice Lub/Ondra. Adam poté vlétl na kurt jako vyměněný, rapidně se zvýšila jeho aktivita a dokonce se i několikrát dostal do vzduchu. Na tuto proměnu nenašel soupeř žádnou odpověď a tak náš Áda vyhrál 18:21, 21:13, 21:9. Ve čtvrtfinále narazil na přemožitele Matese Jirku Vajsejtla, zápas bohužel už od začátku probíhal v režii Jirky, čemuž odpovídal i výsledek 14:21, 12:21.

Tak se tedy vykrystalizovalo semifinále, kdy proti sobě nastoupili, náš Ondra (který prošel hladce přes své soupeře Tomáše Abraháma 21:15, 21:16 a poté i přes Adama Šrámka 21:8, 21:15) proti Jirkovi Vajsejtlovi. Ani v tomto zápase nedošlo k žádnému překvapení a Ondráš velmi hladce postoupil do finále po výsledku 21:14, 21:12. Finále singlu chlapců se stalo baníkovskou záležitostí, když proti sobě nastoupila nasazená jednička Roman Dokládal a dvojka Ondra Král. Roman se do finále propracoval přes Zischku- 21:9, 23:21, Bolinu M. 21:10, 21:18, Bumbálka,kde bylo trochu zbytečné natahovat druhý set do posledního možného zakončení 21:14, 30:29. Finálový zápas proběhl na tři sety, kdy nakonec vyhrál Roman po setech 21:19, 9:21, 24:22.

Dívčí singly jsme měli obsazené Markétou, Terkou a Luckou. Markéta ve svém zápase narazila na Lucku Paurovou a již od začátku bylo jasné, kdo drží otěže zápasu a tak po dvou setech nakonec podlehla 11:21, 7:21. Terka, která začínala v prvním kole, narazila na Mikézovou, kde musela předvést to nejlepší, co v ní je, aby nakonec udolala svojí soupeřku až v dramatické koncovce třetího setu, výsledek byl tedy 21:19, 19:21, 24:22. Druhé kolo znamenalo pro Terku stejnou dřinu, její soupeřkou byla Aneta Skuhrová. První set byl poněkud nervóznější z Terčiny strany a nemohla nějak dostat do zápasového tempa, druhý byl vyrovnanou bitvou o každý bod a ve třetím setu nakonec Terka ukázala, že jí zbylo více fyzických a herně-morálních sil a nakonec vyhrála po setech 15:21, 22:20, 21:16. Ve třetím kole nastoupila Terka na skvěle hrající a pozdější celkovou vítězku Verču Dobiášovou. Výsledek odpovídal aktuálním výkonnostem obou hráček a i tomu, že oba předchozí zápasy stály Terezu množství sil - 6:21, 9:21.

Do chlapecké čtyřhry nastoupili pouze čtyři naši borci a to Adam s Matějem a Honza s Davidem. Předem musím napsat, že pozorování obou dvojic bylo opravdu pastvou pro oči. Chyběla základní orientace na kurtu, komunikace a elementární myšlení při hraní doublu. David a Honza narazili na první nasazený pár Valter-Heindofer a vcelku snadno podlehli ve dvou setech 9:21, 14:21. Druzí naši borci bráchové Adam a Matěj, ač nasazené dvojky, podlehli ve třísetovém boji 21:14, 16:20, 20:22. Bohužel bráchové, když už mezi sebou komunikovali, tak jen tehdy když jeden druhému vyčetli, že něco zkazili - což opravdu nevedlo ke klidu na kurtu. Double je hra, kde se občas musí podpořit spoluhráč, když se zrovna nedaří a parťáci se během zápasu musí i trochu hecovat, aby ze sebe dostali to nejlepší.

Mezi děvčaty jsme měli pouze jednu dvojici a to Terku Kozempelovou a Lucku Borovskou. Avšak k jejich zápasu nedošlo z důvodu skrečování zápasu ze zdravotních důvodů Lucky, která již předtím bohužel nemohla nastoupit do semifinálového střetnutí dvouhry s Veronikou Dobiášovou.

Už to píši po několikáté, ale pokud většina hráčů nezačne brát tréninky trochu vážněji, nezmění malinko svůj přístup jak k trénování tak i posléze k zápasům - nemůžou očekávat žádný posun výše, ono vítězství nebo alespoň zlepšení samo nepřijde.