Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Roman Dokládal na Grand Prix "A" U-17 v Plzni

7.11.2011

PLZEŇ – Jediný hráč Baníku Most se účastnil republikového turnaje Grand Prix „A“ mladšího dorostu, U-17, který ve dnech 5.-6. listopadu 2011 hostila TJ Sokol Plzeň-Doubravka. Náš hráč Roman Dokládal se kvalifikoval jen do párových disciplín a hlavně přijel sbírat zkušenosti.

Turnaj zahájil účinkováním ve smíšené čtyřhře se spoluhráčkou z Ústí nad Labem Marií Militkou, ale čas strávený na hřišti byl příliš krátký, než aby mohl něco ukázat ze své hry. Dokonale je totiž rozebral složený pár Ondřej Klimeš-Eliška Kelnarová (Slovan Vesec/BK Kopřivnice), když zvítězil poměrně lehce a bez větších komplikací 21:14 a 21:7.

Ve čtyřhře se spoluhráčem Ondřejem Klimešem to už bylo o poznání lepší. Los tento pár proti nim postavil vysoké hráče z Českého Krumlova, kteří zjevně své, vzrůstem menší, protihráče podcenili. Nejprve krumlovští s obtížemi uhájili vítězství v úvodním setu, když v 1. kole zvítězil nad dvojicí (21:17), v dalším setu ale iniciativu převzali severočeští hráči, kteří byli po celou dobu aktivnější. To se jim vyplatilo, protože druhý set vyzněl v jejich prospěch, i když nejtěsnějším rozdílem 23:21. V závěrečném dějství na chvíli vystrčili drábky hráči z jihu a vedli slibným náskokem 13:7. Naši hráči se ale kousli a stáhli náskok a vyrovnali na 13:13. Poté navýšili sou vítěznou sérii o další dva body a drželi ji až do konce i když se soupeři sebevíc snažili a tím spíš balony kazili. V dalším kole naši hráči nastoupili proti nasazeným čtyřkám Filip Budzel-Matěj Klupa (Sokol Klimkovice/Orlová-Lutyně). Zápas neodehráli špatně, ale proti výborně hrajícím soupeřům neměli velké šance a prohráli dvakrát 14:21.

Vítězi turnaje Grand Prix „A“ ve dvouhrách se stali : Bedřich Valenta (Super Stars Most) a Veronika Úblová (TJ Sokol Plzeň-Dobravka), ve čtyřhrách dominovali Bedřich Valenta-Jiří Vodrážka (Super Stars Most) a Dominika Kurzová-Ivana Zychová (TJ Astra ZM Praha), ve smíšené čtyřhře Jiří Louda- Veronika Úblová (USK Plzeň/TJ Sokol Plzeň-Doubravka).