Statistika návštěvnosti

Veronika Doušová má bronzovou medaili z Mistrovství ČR v Plzni

2.5.2009

mcr-u17-2009-(16)

PLZEŇ - Letošním pořadatelem Mistrovství České republiky, které se konalo ve dnech 1.-2. května 2009 v tělocvičně 25. ZŠ v Plzni byl TJ Sokol Doubravka Plzeň. Mezi přítomnými 59 účastníky z 25 klubů Česka byla jedinou zástupkyní našeho badmintonového klubu Veronika Doušová, která získala bronzovou medaili ve čtyřhře dívek, kde hrála s Lucií Pilařovou (TJ Chemička Ústí nad Labem).
BLAHOPŘEJEME !!!

Ve smíšené čtyřhře s Davidem Piklem (TJ Chemička Ústí nad Labem) měli v 1. kole za soupeře dvojici Komár-Ježková (Sokol Klimkovice/VKS Slavia TU Liberec). Po snadném prvním setu (21:15) se začala lepit smůla na rakety našich hráčů, kdy převládalo nepřesné umísťování míčů a druhý set přenechali soupeřům v poměru 14:21. Stejně pokračovala hra i v závěrečném setu, kde se ukazovala i určitá křeč z přicházející prohry (15:21).

Chuť si mostecká hráčka mohla spravit ve čtyřhře dívek , kde v 1. kole hrála s Lucií Pilařovou (TJ Chemička Ústí nad Labem) proti dvojici Koldová-Červenková (Super Stars Most/Deltacar Benátky n.J.). Po prvním nervózním setu (23:21) se hra našich dívek uklidnila a zápas dovedly do vítězného konce. V dalším kole celkem v pohodě zvítězily nad párem Křížová-Úblová (TJ Bílá Hora/Sokol Doubravka) 21:12 a 21:16. V semifinále se ale dařit přestalo, a tak proti hráčkám Super Stars Most Jeřichové a Pokorné, které se později staly překvapivě Mistryněmi republiky pro letošní rok, neměly žádnou šanci na vítězství a tak si odnesly porážku 7:21, 14:21.

Letošními Mistry ČR této věkové kategorie se ve dvouhrách stal Vojtěch Šelong (Orlová-Lutyně) a Lucie Havlová (Sokol Doubravka), v párových disciplínách dvojice Jakub Mazúr-Vojtěch Šelong (Orlová-Lutyně), Zuzana Jeřichová-Pavlína Pokorná (Super Stars Most) a Ivo Stoklas-Zuzana Pavelková (VSK Slavia TU Liberec/SK Badminton Přerov).