Badmintonový klub TJ Baník Most

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

Dvojnásobné vítězství Kláry Dokládalové a Martina Krále na Grand Prix „C“ v Teplicích

11.11.2012

TEPLICE - V sobotu 10. listopadu 2012 se v Teplicích konal druhý turnaj Grand Prix „C“ hráčů a hráček kategorie U-19. Turnaj byl ovlivněn nepřítomností reprezentantů a dalších výborných hráčů severočeské oblasti, kteří v tu dobu hráli na Victor Slovak Junior 2012 v Dubnici nad Váhom, a tak se mohli chopit šance další a pokusit se postoupit na republikový turnaj Grand Prix „A“, který bude hostit ve dnech 8.-9.12.2012 TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice. Baník Most sem vyslal desítku hráčů a hráček.

Ve dvouhrách se Roman Dokládal probojoval přes ústeckého Martina Málka (21:19, 19:21, 21:12) a baníkovského Martina Krále (19:21, 21:9, 21:18) do semifinále, kde prohrál s pozdějším vítězem Davidem Stejskalem z Vesce (22:20, 18:21, 15:21). Druhým baníkovským semifinalistou se stal Pavel Svoboda, který porazil Jiřího Kubala (21:6, 21:7) a Davida Ondráška (21:13, 20:22, 21:17), oba hráči Super Stars Most. Do finále ho nepustil další hráč Vesce Jan Koňas, ale v zápase o třetí místo porazil Romana Dokládala a stal se ta prvním náhradníkem na turnaj Grand Prix „A“. První nasazená hráčka Klára Dokládalová postupně porazila Karolínu Hrbáčkovou z Teplic (21:9, 21:12), v semifinále Kateřinu Salačovou ze Super Stars Most (21:14, 21:19) a až ve finále nestačila na výborně hrající Janu Panochovou ze Super Stars Most (17:21, 20:21). Ostatní naše hráčky a hráči Petra Karochová, Eva Volmutová, Lucie Lavičková, Adam Hofman, Matěj Hofman a Tomáš Novotný skončili na raketách soupeřů v úvodním, nebo druhém kole disciplíny.

Párové disciplíny už ale byly záležitostí hráčů Baníku. Čtyřhru chlapců ovládla dvojice Martin Král-Pavel Svoboda, která ve finále porazila veseckého Jana Koňase a Davida Stejskala (21:17, 21:12). Ve finále čtyřhry dívek Klára Dokládalová s hráčkou Super Stars Most Kateřinou Salačovou přehrály dvojici Marie Militká-Martina Ottová (TJ Chemička Ústí nad Labem/BK Goram Teplice) po setech 17:21, 21:11 a 21:9.

I smíšenou čtyřhru opanovali hráči Baníku. Pár Martin Král-Klára Dokládalová zvítězil bez ztráty setu, ve finále porazil dvojici David Stejskal-Martina Ottová (21:14, 23:21). Semifinále si také zahrál Roman Dokládal se spoluhráčkou Janou Slatinskou (TJ Slovan Vesec).

Na již zmíněném turnaji Grand Prix „A“, konaný 8.-9.12.2012 za pořádání TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice budou Baník Most reprezentovat Martin Král, Pavel Svoboda, Klára Dokládalová a Jan Machač.