Badmintonový klub TJ Baník Most
 
 
 

Termínový kalendář

Statistika návštěvnosti

7. letní soustředění mládeže a dospělých v Rumburku je minulostí

31.8.2009
 
rumburk-2009-(470)

RUMBURK - V sobotu 29.8.2009 se členové našeho klubu vrátili z tradičního, již 7. ročníku Letního badmintonového soustředění mládeže a dospělých v Rumburku, zde jim "azyl" po sedm dní poskytl areál Sportlife Centra.

Soustředění bylo velmi početné, celkem čítalo 66 účastníků z řad aktivních hráčů a hráček, neregistrovaných hráčů, doprovodu i malých capartů.

Hráči a hráčky absolvovali 2-3 fázové tréninky, mimo úterý, kdy byl klid od badmintonu, ale ne od sportu, protože probíhal Sportovní den. Celkem v hale se uskutečnilo 13 tréninků, další pak byly v posilovně, na beachvolleybalovém hřišti i ve volné přírodě. Na první polovinu soustředění přijel trenér a odchovanec našeho klubu Honza Segeč, dále se po trenérské stránce hráčům věnovali Jiří Král, Svatopluk Hofman, Luboš Trubač, Jiří Kejř, Pavel Douša, Pavel Weigner, Werner Reichel a Kateřina Srpová (vesměs trenéři III. třídy). Hráči po prázdninách nabírali fyzickou kondici, obratnost a výbušnost, dále taktiku čtyřhry, útočnou i obranou hru.
 
Hráči se nenudili ani mimo doby tréninků – v době většího volna pro ně byly připraveny sportovní aktivity – volejbal, krytý bazén, venkovní hry, bowling, florball i Rumburský pětiboj (výsledky). Starší dorostenci si sami připravili Stezku odvahy, která se jim velmi vyvedla, třeba i díky výbornému namaskování členů strašícího týmu. Dostatečně si užili i čtvrteční den, který byl vyhlášen Dnem „naruby“ a tak dospělí byli v rolích dorostenců a naopak - od budíčku přes stravu, vedení tréninků a volnočasové aktivity. Dobrodružné pro dospěláky bylo také vykrývání pití zakázaného „zdravotního“ piva po sportovním výkonu.
Úterý po večeři patřilo vyhlašování výsledků Sportovního dne, které vyhrálo družstvo „Beze jména“ a dále pak nominovaných hráčů za sezónu 2008/2009. Prozradíme, že nejúspěšnějším hráčem klubu za uplynulou sezónu se stal Jan Machač, ostatní výsledky jsou zde v celkovém přehledu.
 
Na své si přišli i bývalí a neregistrovaní hráči, kteří stihli ve vysokém tempu odehrát 3 vypsané turnaje. Někdy hráli až do úplného vyčerpání, protože trávit každodenně 5-6 hodin na kurtu přeci jen už zmáhá. Vítěznou dvojicí 2. ročníku turnaje Rumburk Cup Furt Jung 2009 aneb Rumburský masakr 2 se stalo překvapivě populární duo Jiří Kejř-Karel Machač st. Známé Boltovo vítězné šípy z luku létaly snad celý týden.
Velmi dobře a kamarádsky se do klubového týmu začlenily i nové akvizice klubu sourozenci Klára a Roman Dokládalovi, kteří před sezónou přišli z jiného klubu a budou jistě slibnými posilami žákovského a i dorosteneckého družstva.
 
V neposlední řadě se sluší poděkovat všem lidem, kteří se podíleli na přípravě a hladkém průběhu tohoto soustředění, ač jsou to již výše zmínění trenéři, ekonomka, co nám všechno spočítala – Jana Řeháková, další naše ženy – Jana Srpová, Eva Martinovská a Adéla Krtičková – které se staraly ve volných chvílích o naše malé hráče v době tréninků starších a pomáhaly organizovat život při soustředění, městu Most a dalším našim nenápadným partnerům – Pavlu Fantovi, Milanovi Krausovi, Janu Kubalíkovi, Jiřímu Kejřovi (potažmo FK Baník Most), doktorům Jiřímu a Jitce Královým, kteří čas od času ošetřili potřebné.
 
Soustředění po herní i fyzické stránce musíme hodnotit velice kladně, přineslo kýžený efekt a teď už je jen na hráčích, jak s natrénovaným a naučeným potenciálem na kurtu v sezóně naloží. Pozitivní je i fakt, že na soustředění se nestal žádný vážný úraz, nikdo nezůstal na dně bazénu, ležet mezi čarami na kurtu či zahrabaný v písku. Pouze přisedlý prst u ruky a nastydlý předseda. Také u Luboše Trubače by bylo výhodnější a kratší říkat spíše co mu není, nebo co ho nebolí.
Účastníci si soustředění užívali a pochvalovali a bylo příjemné slyšet, že se jim ze soustředění nechce domů, nebo, že se už teď těší na další ročník v Rumburku. To je nejhezčí povzbuzení těm, kteří soustředění připravují, jejich práce tak nepřijde vniveč a je vzpruhou do dalšího pokračování.
 
Takže – za rok nashle v Rumburku…..
 

Je připravováno i CD se všemi fotkami a videi z tohoto soustředění. Je možné poskytnout i CD s fotografiemi z loňského soustředění.

Zájemci už teď si mohou o CD psát na adresu dousovi@seznam.cz .

Kategorie: Jednotlivci - Ostatní info

 
 

Fotogalerie k článku: