Statistika návštěvnosti

Veronika Doušová a dvojice Krška-K. Srpová zvítězili na Victor Junior Cup 2011 v Berlíně

26.4.2011

victor-logo-2

BERLÍN – Tři celková vítězství a tři stříbra v různých kategoriích a disciplínách dosáhla devítičlenná výprava na dalším ročníku Victor Junior Cup 2011 v Berlíně, který se konal ve dnech 21.-25. dubna 2011. Tento ročník se tak stal třetím nejúspěšnějším co do počtu umístění do 3. místa. Zároveň získal 10. příčku v soutěži bodování za umístění mezi 75 přihlášenými týmy z Dánska, Polska, Česka, Norska a domácího Německa.

Do Berlína hráči vyrazili ve čtvrtek dopoledne ve třech autech, tedy o den dříve než samotný turnaj začínal, aby si prohlédli centrum Berlína a načerpali energii z krásného slunečního dne na Alexander Platz. Pátek dopoledne bylo ještě volno, smíšené čtyřhry začínaly v Max-Schmeling-Halle až s úderem oběda. Na 25 kurtech se tady sešlo celkem 383 hráčů a hráček a začalo třídenní zápolení ve všech disciplínách.

V nejmladší kategorii, kterou Baník Most na turnaji obsadil – U11 a U13 – se představila trojice hráče a hráček, z nichž nejúspěšněji si vedla Pavlína Seifertová, která získala dvě druhá místa. Ve dvouhře, kde se hrála pouze jedna skupina systémem každá s každou a ve čtyřhře s Dominikou Fantovou. Ve smíšené čtyřhře s bratrem Davidem postoupili ze skupiny také z druhého místa, ale v osmifinále je stopli hráči Astra Praha Jára-Járová. Dominika Fantová skončila ve dvouhře na 4. místě a s parťákem z Proboštova Tomášem Dytrem v mixu nepostoupila ze skupiny a obsadili celkové 13. místo. David Seifert ani ve dvouhře, ani ve čtyřhře nepostoupil ze skupiny. Ve dvouhře mu byla souzená 9. příčka a ve čtyřhře se spoluhráčem dánského TIK Taastrup Gustavem Joergensenem celkové 5. místo.

Nejpočetnější zastoupení bylo v kategorii U17. Nejlepších výsledků tady dosáhl pár Pavel Krška-Kateřina Srpová, který dokázal završit hattrick vítězství třikrát po sobě. Ve finále zvítězili nad párem Aleksander Holm-Simone Lind (TIK Taastrup, Dánsko) 2:0 na sety. Další vítězství zaznamenala Kateřina Srpová ve čtyřhře dívek se spoluhráčkou Astrid Garne (Gentofte Badmintonklub, Dánsko), když ve finále porazily dvojici Militká-Ottová (Ústí/Teplice) 2:1 na sety. Podle představ se nevedlo Pavlu Krškovi ve dvouhře, kdy si ve skupině nejprve vylámal zuby na Bartlomiejovi Mrozovi a v osmifinále na Michalu Szymczakovi (oba MMKS Kedzierzyn-Kozle, Polsko) a skončil na 9. příčce z 24 hráčů. Podle představ se nevedlo ani Janu Machačovi, který hrál „A“ skupinu, tedy lepší skupinu hráčů svých zemí. Ve dvouhře zvítězil pouze nad německým Kim Philippe Jablonskim (SG Aumund-Vegesack, Bremen), ale na postup ze skupiny to nestačilo. Všemožně se s Pavlem Krškou snažili uhrát čtyřhru a postoupit ze skupiny, což se jim nakonec i povedlo, ale v osmifinále jim los přisoudil nejobtížnější pár a pozdější vítěze Rasmus Eigtveg-Adam Wilhjelm (Lyngby Badminton Klub, Dánsko). Naši hráči po nervózním výkonu se se soutěží loučili po setech 11:21 a 10:21 a obsadili tak celkové 5. místo. O trochu lepší umístění se čekalo od silné dvojice Jan Machač-Veronika Doušová, kteří bez problémů vyhráli ve věkové kategorii U-19 A svojí skupinu. Smůla se na ně začala lepit od semifinále, kde s dánským párem Joachim Weng-Katrin Amdi (Herlev/Hjorten Badminton) prohráli jen velmi těsně 21:23 a 17:21. Ani v zápase o 3. místo jim nebylo dopřáno proti Till Borsdorfovi a Jessice Panitz (TSV Dresden, Sachsen, Něm. / SV Anhalt Bobbau, SA, Něm.) radovat se z vítězství po setech 20:22 19:21. Obsadili tak nepopulární 4. příčku.

V nejstarší vypsané kategorii U26 se příliš nedařilo Herbertu Seifertovi. Ze skupiny postoupil jen ve dvouhře, poté ho ale zchladil Leroy Hengst (SC Siemensstadt, BVBB, Něm.). V párových disciplínách obsadil se svými parťáky – Philippem Schwarze (BC Potsdam, BVBB, Něm.) a Vivien Stojanow (Berliner Brauereien, BVBB, Něm.) deváté, resp. páté místo. Nevedlo se ani Michaele Srpové, která zvítězila pouze v jediném zápase (čtyřhra s Vivien Stojanow), proto výsledek nestačil na postup ze skupiny v žádné disciplíně. Čest v nejstarší skupině zachraňovala Veronika Doušová, která se spoluhráčkou Nikolou Holmanovou z Teplic po vítězném postupu ze skupiny prohrála až ve finále s dvojicí Lisa Rutsatz-Frances Pusch (SG Robur Zittau, LVT, Něm. / BC Potsdam, BVBB, Něm.).

Veronika Doušová si připsala třetí celkové vítězství našich hráčů na tomto turnaji, když bez porážky prošla skupinou a čtvrtfinálem. V semifinále na ní čekala nejtěžší soupeřka Kateřina Maixnerová z TJ Astra Praha. Každá soupeřka si uhrála jeden set v poměru 21:18, třetí set ale vyzněl jednoznačně pro naši hráčku, kdy soupeřce povolila pouze devět míčů. Ve finále neměla Veronika větší problémy s Julií Renne (Warendorfer SU, NRW, Něm.) a po setech 21:9 a 21:5 si pohodlně dokráčela pro celkové vítězství.

V soutěži týmů se BK TJ Baník Most umístil na desáté příčce z celkových 75 družstev přihlášených na tomto turnaji.